Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol szavakat és mondatokat,...

Angol szavakat és mondatokat, hogy tudnám hatékonyan megtanulni?

Figyelt kérdés
Tanárnő mondta, hogy rákell gyűrni a szókincsre!

2022. ápr. 3. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Filmek, sorozatok, podcastek, könyvek. Esetleg magaddal beszélgethetsz, különböző sztorikat kitalálva. Esetleg stand-up-ok ha érdekel a dolog.
2022. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
55%
Én a Duolingo-t használom, bár ott inkább a nyevtant tudod jobban tanulni, de egy próbát megér.
2022. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Van egy hihetetlenül fejlett, rendkívül hatékony és hasznos alkalmazás, ami kifejezetten a szókincs-fejlesztésre a legalkalmasabb. Titkos módszer, én is csak így anonim merem kiírni.

Úgy hívják, hogy: olvass könyveket!

2022. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as, de angolra vonatkozik ez a kérdés!
2022. ápr. 3. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.


Ezt elsőre is értettem. Könyvek vannak angolul is.

2022. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Használni kell a nyelvet, mint írják. Éspedig, ez a második nagy titok, azon a szinten, amelyik szinten vagy. Ez mondjuk B2-ig nagyjából a tankönyvek összeválogatott anyagai, illetve a tankönyvekbe írt párbeszédek. Azok átlagosan szükséges szókincsre alapulnak, és a tanuláshoz megvan a szövegkörnyezet is, hogy hol volt ez használva, és hogyan használják ezt. Van, aki lenézi az ilyent (értsd: fél a szellemi munkától, mert még sosem volt része benne), de hallottam már emberekről, akik beszéltek olyanokkal, akik láttak már olyant, akik így tanultak meg jó szinten angolul. :D Ezen kívül csak a sárkányfűárusok vannak, tuti receptekkel, mint: én elkezdtem a Patkánykirály című játékkal játszani fél éve, és most már angolul írom a disszertációmat, mert tanár leszek a cambridge-i egyetemen ősztől. Vagy: A Jóbarátok minden harmadik epizódját kell megnézni, fejenállva, péntek éjfélkor, és perfekt leszel két hét alatt. Vagy: ki kell menni Angliába, mert a tesco vidéki raktárában hamar felszeded a változatos káromkodások szókincsét (ez véletlenül igaz is, volt is itt ilyen srác, akinek pazar volt a szitkozódási szókincse)

Bele kell nyomni a kulimunkát, hozzávéve a fentebb írtakat.

2022. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Különböző alapvető témák kapcsán keresel szavakat és azokat angolul megtanulod. Pl az érettségi szóbeli témakörökhöz kapcsolódóan mindegyik témához keresel 100 szót ami valahogy kapcsolódik, és azt bemagolod.
2022. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!