Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt és közép töri érettségiz...

Emelt és közép töri érettségizők, melyik az a téma/tétel amit a legkevésbé szerettek, amit nem kedveltek, vagy nehezen ment?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok másnak melyik az a téma, tétel, ami nehezen megy.


Én emelt szinten érettségizek. Amit én nagyon utáltam/utálok az a szerzetesrendek. Meg az ókori keleti civilizációk, vallások kialakulása, úgy általában a vallási témákat és az ókort nagyon „könnyen felejtem” és nehezen tanulom.



#érettségi #történelem #tétel #nehéz érettségi
2022. ápr. 14. 21:58
 1/7 anonim válasza:
57%

Ezt én is rühelltem. Meg az olasz és német egységet. Meg az összes évszám értelmetlen bemagoltatását, ahogy "rohadalomból" a versekét is.


Az egész 99%-át elfelejtettem, nincs rá szükségem.

2022. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A XVIII. századi magyar demográfiai jellemzők. Nagyon unalmas és száraz.
2022. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is emeltezek, az európai integrációt, társadalmi változásokat nem szeretem.

Nekem inkább azok mennek, ahol sok évszám kell, az esszénél is könnyebb kitalálni, hogy térben és időben elhelyezésnél mire adhatnak pontot.

2022. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Én is emelt törizek. Teljesen az ellentéted vagyok ezek szerint, mert imádok mindent, ami vallástörténet, a szerzetesrendekből úgy élveztem töriversenyen esszét írni. Amit én utálok, az a hidegháború és a Kádár-korszak, sajnos utóbbit kihúztam a töri OKTV döntőjén. Az ipari forradalom is kerüljön el, ha kérhetek ilyet.
2022. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Én a magyarország a világháborúk alatt témától vagyok ki. Főleg az I.világháború utáni időszaktól mászok falra (őszirózsás forradalom, tanácsköztársaság)
2022. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden 1849 utáni témát. Borzalmas, száraz, ezzel szemben egy Athén, vallástörténet, Károly Róbert, Mátyás, Mohácsi vész, Rákóczi, 48/49 tök izgalmas rész, szerintem. A hosszú magyar esszém biztos, hogy 1849, vagy azelőtti lesz. A rövid egyetemest meg valahogy kiokoskodom. Közepezek amúgy.
2022. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
30 éves háború,1848,török kor,napóleon,magyar királyok🤢
2022. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!