Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az érettségivel???

Hogy van az érettségivel???

Figyelt kérdés

Letettem mindenből az érettségit. Viszont matekból nem sikerűlt és kaptam egy papírt h csak az nincs meg, de letehetem bármikor.


Melót kerestem. Mindíg azt mondták h ha nincs meg egy tantárgy akkor nincs is érettségim.

Felmondtam és a munkanélkülibe mentem.

Azt mondták h 3 hónapig tanúlhatok valamit amit elindítanak pl.: virágkötés vagy fodrász stb.

Azt mondták h ha nincs meg a matek akkor nincs érettségim s csak a virágkötőit választhatom mert ahoz nem kell éretségi. a fodrászhoz kell az érettségi.


Találtam melót stb.

Ott is felmondtam.

Újra munkanélkülibe mentem.


De most meg azt mondják h van érettségim csak egy tantárgy a matek hiányzik. Mivel bármikor pótolhatom, ezért érvényes h van érettségim. De ha sohase teszem le akkor is van érettségim, csak annyira ne válasszak olyan melót ahol kell számolni stb.

Monták h az érettségihez kötött dolgokat is tanúlhatom, tehát mondjuk a fodrászatot.


Kerestem melót stb. Ott is a munkáltatók mondták h van érettségim csak a matek hiányzik. Olyan helyeken is ezt mondták ahol korábban pont azt mondták h nincs matek, nincs érettségi.



Elbizonytalamodtam....Most érvényes az érettségim vagy nem???


anyám betegsége miatt nem tanúltam matekot. szegény meghallt. most egyműszakba mennék h letegyem a matekot. De jó lenne tudni h most érvényes így vagy sem.


lehet h fodrásznak tanúlnék stb.


Van valahol valami hivatalos törvényes magyarázat erről?


Köszi!



2022. ápr. 20. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Érettségid akkor van, hogyha van érettségi bizonyítványod?

Van érettségi bizonyítványod? Nincs.

Következésképp nincs érettségid.


Lehet, hogy a munkaügyiben elnézőek, de általában a képzésre való jelentkezés feltétele -érettségi hiányában- a hiányzó tárgy(ak) érettségijére való jelentkezése. Ha pedig nem lesz meg az érettségi, akkor a tanfolyamot is félbe kell szakítani.

2022. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első mondat kijelentő.
2022. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
van bizonyítványom.
2022. ápr. 20. 20:47
 4/13 A kérdező kommentje:

a bizit fénymásolta.


de van törzslap kivonatom is h hiányzik a matek.

2022. ápr. 20. 20:48
 5/13 A kérdező kommentje:

2 éves gimibe jártam.

átmentem mindenből. matekból 2-es lettem.


Voltak az írásbelik. ott a matekot buktam.

Szóbeliztem mindenből is csak matekból nem.

2022. ápr. 20. 20:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt nem tudom, hogyan sikerült így, mert aki nem érettségizik, az nem kap érettségi bizonyítványt, csak tanúsítványokat kap az elvégzett tárgyakról bizonyítványt pedig csak akkor kap, hogyha megvan legalább az 5 tantárgy.

Mindenesetre nincs érettségid, tehát például olyan munkaköröket nem tölthetsz be, ahol az érettségi követelmény. Tanfolyamoknál előfordulhat, hogy elnézőek.


A matek érettségit akármelyik érettségi időszakban leteheted. A legközelebbi, amire jelentkezhetsz, októberben lesz.

2022. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, estin végezted el a 12 osztályt. Az érettségi szempontjából lényegtelen.

Matekból nincs középszinten szóbeli, csak akkor, hogyha 12 pontot elérsz, de 25-öt nem, akkor még a szóbelivel van esély a 2-esre. Ha megvan a 25 pont, akkor már a kettes is.

2022. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát nem is merek érettségihez kötött dolgokba belemenni.


köszi a magyarázatokat.


az a biztos ha leteszem matekból s akkor biztosabb.

2022. ápr. 20. 21:04
 9/13 A kérdező kommentje:
megírnád lécci h mennyi ponttal hányast kaphatok?
2022. ápr. 20. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs érettségid, tedd le a matekot, akkor lesz teljes érettségid és nem lesz többé probléma.

Matekból csak akkor van szóbeli, ha nincs meg 25 pont. 25 ponttól csak írásbeli is elég.

12-24 pont: ezzel már mentheted szóbelin.

25-40 pont: kettes

41-59 pont: hármas

60-79 pont: négyes

80-100 pont: ötös

2022. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!