Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az érettségivel???

Hogy van az érettségivel???

Figyelt kérdés

Letettem mindenből az érettségit. Viszont matekból nem sikerűlt és kaptam egy papírt h csak az nincs meg, de letehetem bármikor.


Melót kerestem. Mindíg azt mondták h ha nincs meg egy tantárgy akkor nincs is érettségim.

Felmondtam és a munkanélkülibe mentem.

Azt mondták h 3 hónapig tanúlhatok valamit amit elindítanak pl.: virágkötés vagy fodrász stb.

Azt mondták h ha nincs meg a matek akkor nincs érettségim s csak a virágkötőit választhatom mert ahoz nem kell éretségi. a fodrászhoz kell az érettségi.


Találtam melót stb.

Ott is felmondtam.

Újra munkanélkülibe mentem.


De most meg azt mondják h van érettségim csak egy tantárgy a matek hiányzik. Mivel bármikor pótolhatom, ezért érvényes h van érettségim. De ha sohase teszem le akkor is van érettségim, csak annyira ne válasszak olyan melót ahol kell számolni stb.

Monták h az érettségihez kötött dolgokat is tanúlhatom, tehát mondjuk a fodrászatot.


Kerestem melót stb. Ott is a munkáltatók mondták h van érettségim csak a matek hiányzik. Olyan helyeken is ezt mondták ahol korábban pont azt mondták h nincs matek, nincs érettségi.



Elbizonytalamodtam....Most érvényes az érettségim vagy nem???


anyám betegsége miatt nem tanúltam matekot. szegény meghallt. most egyműszakba mennék h letegyem a matekot. De jó lenne tudni h most érvényes így vagy sem.


lehet h fodrásznak tanúlnék stb.


Van valahol valami hivatalos törvényes magyarázat erről?


Köszi!



2022. ápr. 20. 20:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy középszinten szeretnél érettségizni:


0-24% 1-es (de van szóbeli 12%-tól)

25%-40% 2-es

41%-60% 3-as

61%-80% 4-es

81%-100% 5-ös


Mivel az írásbeli 100 pontos, ezért annyi százalék, ahány pont. Ha szóbelire kerül a sor, akkor a maximális pontszám nem 100 lesz, hanem 150, mivel a szóbelin 50 pontot lehet szerezni. Ebben az esetben 38 pontot kell összeszedni ÖSSZESEN a 2-eshez. Ha szóbelizni kell, akkor a legjobb esetben 3-ast kaphatsz rá.

2022. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszi
2022. ápr. 20. 22:10
 13/13 anonim ***** válasza:
Akiknek egy tantárgy nem lett meg annak csak lapot adnak hogy érettségiztél de bizonyos tantargyból nem lett meg.Legalábbis amikor en érettsegiztek és akiknek egy tantargy nem lett meg az csak lapot kapott nem pedig bizonyítványt.
2022. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!