Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Reformkor (gr. Széchenyi...

A Reformkor (gr. Széchenyi I., stb..) az rövid magyar esszének számít középszintű történelem érettségin?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor gondolom 48-49 már hosszú esszé.

2022. ápr. 21. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
A magyar esszé mindig hosszú, az egyetemes töri mindig rövid.
2022. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor kedves válaszoló nem vagy tisztában a történelem érettségi esszé részével. 2 kombináció van: rövid egyetemes hosszú magyar, rövid magyar hosszú egyetemes.



Meg nem is ez volt a kérdés, ha már itt tartunk…



Remélem valaki érdemleges válasszal tud szolgálni!

2022. ápr. 21. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de te nem vagy képben. A középszintű törinél a magyar esszé 2017-től minden esetben hosszú, az egyetemes meg rövid. 2017 előtt valóban volt rövid magyar esszé is.
2022. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló jót írt, ami még ezen kívül ugye még meg van adva az az, hogy választhatsz, hogy 1849 utánról vagy előttről akarod a magyar esszét írni, és akkor az egyetemes rövid esszé a másik időszakról van.
2022. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Te nem vagy képben kérdező. Kérdésedre válaszolva még egyszer, a reformkor NEM lehet rövid esszé, csak hosszú.
2022. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, miért van az egyes lepontozva. Hiába nem értetek vele egyet. Nézzétek meg a legutóbbi érettségit, bár ezen csodálkozom, hogy eddig se jutottatok el, akik lepontozták az egyest. Ott is az áll, egyetemes rövid, s magyar hosszú feladat.
2022. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!