Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önköltséges orvosi egyetemre...

Nagylajos1999 kérdése:

Önköltséges orvosi egyetemre mit érdemes tudni?Bevallom félek a kémiától félek hogy nem lenne ott annyi pontom és államira nem vennének fel és helyette ha szeretnék menni akkor önköltséges lenne

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Hát, ha van félévente 2 millió forintod rá...
2022. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az önköltségesnek sem sokkal alacsonyabb a ponthatára az orvosin, van,hogy magasabb, mivel általában olyanok jelölik meg, akiknek elfogytak az államilag támogatott félévei. Ha nem sikerülne, akkor szerintem egy jobb döntés, ha halasztasz egy évet és újra érettségizel, rágyúrsz a kémia tudásodra. Ezt az egyetemi kémiàn csak a hasznodra tudod fordítani, hasonló helyzetben voltam és nekem most sokat segít így az elején a biztos kémia alaptudás. Viszont ha jól gondolom még semmi nincs veszve, az érettségire még mindig tudsz készülni, oldogass sok feladatsort és figyeld meg a hibáidat, gyengeségeidet. Sok sikert és kitartást!
2022. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 nem is tudtam hogy az önköltségesnél van ponthatár mert ugye nem az volt a cél de most kicsi kétségbeestem
2022. ápr. 21. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Engem önköltségesre vettek fel pótfelvételin. Alacsonyabb volt a ponthatár mint államira, és ha keményen megdolgozol érte, akkor át tudnak venni államira.

Szóval teszem azt felvesznek, és első évben fizetned kell, de nagyon jól tanulsz szerintem bőven megéri, ha tényleg ezt akarod.

2022. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Önköltségesen is ugyanúgy vannak a ponthatárok, de én amúgy ezt az évet elengedném akkor és tanulnék teljes gőzzel-erővel a kémiára, mert később csak sokkal nehezebb lesz.
2022. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Ne ess kétségbe, 1 még semmi nincs veszve 2 nem akkora dolog, ha elsőre nem vesznek fel, sok ember többedjére fut neki én úgy látom. Nem nagy veszteség 1 év, sokmindent tudsz azalatt csinálni, amire addig nem volt időd és biztosabb lehet a tudásod is. Ha nem biztos a tudásod a nehezebb tárgyak mellett és a biokémia tanulásánál el fogsz veszni, ha nem teszed oda magad, ne is beszéljünk arról, hogy mellette még több nehéz tárgyad is lesz mint az anatómia, szövettan stb. Számomra nem érne meg 1.5 milliót , úgy, hogy ott az esélye, hogy nem kerülök át államira, sőt még esetleg csúszok is, de nyilván ez egy szimpla személyes vélemény.
2022. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!