Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hol dolgoztok?...

Egyetemisták, hol dolgoztok? Itt is olvasom, hogy egyetem mellett dolgoznak, csoporttársaim némelyike is dolgozik.

Figyelt kérdés
Csak engem nem vesznek fel sehová? Mindenhol az kérik ne legyen nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom. Hol lehet a mai világban egyetemistaként dolgozni?
2010. szept. 16. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Tescoban, Corában, Mekiben, szivacsgyárban, takarítóként, csomagolókét, borítékolóként, moziban, stb.


Rendes munkahelyre nem tudsz járni az óráid mellett, tehát normális, 8 órás munkát nem vállalhatsz. A diákmunka meg 99%-ban ezekből az aljamunkákból áll. (A mozi persze már "úrinak" számít és jópár gáz munkát kell előtte végezned, hogy oda tégen osszon be a diáknunka-közvetítő.)

2010. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Állítólag van diákmunka: multijob universitas . Nem értem, hogy téged miért nem vesznek fel, nekem is fiatalabb ismerőseim azzal hencegnek, hogy milyen jól lehet diploma nélkül is dolgozni. Mondjuk a diákmunka ált. szórólaposztás, borítékolás, hostesskedés, ha igaz ez utóbbi.

10 évvel ezelőtt jártam egyetemre, már akkor mindenki azt mondta, hogy dolgozik, pedig a diákmunka fogalma sem létezett. Szerintem hazudtak, a tanárok meg így jobban átengedték őket, hogy szegények dolgoznak munka mellett.

Én is dolgoztam egy-két üzletben takarítottam, de én a többi évfolyamtársamon nem láttam, hogy annyira fáradtak lettek volna mint én.

2010. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel egy ismerősöm cégében dolgozom. Olyan munkakörben, amihez nem kell végzettség, és elég rugalmas a munkaidő.

Ami feltétel volt, az a magas IQ és a tanulási hajlandóság. Én ugyan ismerősömtől értesültem erről a lehetőségről, de tudom, hogy azt eleve diákmunkaként hirdették meg, de csak a Mensa tagjainak.

2010. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Diákszövetkezetnél.
2010. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
82%
09:59 - Míg bejárós időszakom volt, főleg könnyű fizikai munkákat végeztem suli mellett (borítékolás, csomagolás, címkézés), mozogni kellett, nem agymunka, tudod, milyen frissítően hatott a suli elméleti tanulása mellé? Felfrissültem, és a tanulás is jobban ment. Heti 2-3 alkalommal, ha nem volt előadás, akkor akár minden nap mentem. Lehet, hogy emiatt nem láttad őket fáradtnak. A fizikai munka frissítő az agymunka mellé, ha valaki csak agymunkát végez, de nem engedi ki a gőzt valami fizikai tevékenységgel (legyen az akár egy kis sport), akkor hamarabb elfárad, mint ha lemozogja, ahol nem kell gondolkodni.
2010. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyetem mellett két helyen is dolgoztam heti 40 órában. Az egyik egy kamionos cég volt, hol nemzetközi fuvarszervező voltam (elég jól felfejlődött mellett a német és angol tudásom is). A másik pedig egy Alapítvány (mivel nonprofit szakirányon tanultam szociológián ez épp kapóra jött) - itt pályázatokat írtam, adminisztráltam, pénzügyi elszámolásokat csináltam stb.
2010. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy játszóházban.
2010. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!