Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Va(a)n köztetek olyan aki...

Va(a)n köztetek olyan aki orvos tanhallgató, vagy esetleg az volt csak rájött hogy nem neki való?

Figyelt kérdés

Szívesen olvasok hosszabb üzeneteket is ha esetleg rájött valaki hogy nem neki való az orvosi, de olyanokat is akik éppen egyetemisták.


Csak hogy legyen valami kiegészítés(18 éves gimnazista vagyok és érdeklődök ez iránt)


2022. ápr. 29. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az voltam. Szüleim nyomták a bioszt és a kémiát, ami nem volt ellenemre, felvettek, de már az első anatómiagyakorlat (boncolás) közben nyilvánvalóvá vált számomra, hogy ez nekem egyszerűen NEM. Próbáltam elfojtani, mert nem akartam csalódást okozni. Ebbe szó szerint belebetegedtem. A másodéves szigorlatokat már nem csináltam meg, utána pedig kellett egy kis idő mire összeszedtem magam. Most, huszonsok évesen fogok végezni (nyelvszakon), amit nagyon szeretek. Volt még néhány évfolyamtársam, akik nem igazán önálló elhatározásból, hanem szülői nyomásra kezdték a szakot, és szintén otthagyták.
2022. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát ez nem olyan hogy "majd ott megszokod"? Erre úgymond "születni" kell?
2022. ápr. 29. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát, mindenkinek vannak dolgok, amihez több érzéke, nagyobb tehetsége van. Csak 18 évesen sokan nem tudják még, hogy mi is lenne az az igazán hozzájuk illő hivatás. Amikor pedig tanácstalan az ember, könnyebb egyszerűen azt választania, amit mások javasolnak. Sok mindent meg lehet szokni, ki lehet bírni egy cél érdekében.
2022. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még jelenleg is orvostanhallgató vagyok, de tudom, hogy nem nekem való és az egyetemet is utálom. Egyébként nincsenek rossz jegyeim, de az ember tényleg az egész életét beleáldozza a dologba, ami Magyarországon már egyre kevésbé éri meg. Egyetem alatt semmi szociális életem, folyamatosan tanulok, hajnalokig amíg bele nem esek arccal a könyvbe kb. Mikor dolgozni kezd az ember, irdatlan felelősség lesz rajta, senki nem néz már semmibe egy orvost, ezen a járvány csak rontott. A fizetés sokak szerint milliós nagyságrendű, ami nem teljesen igaz (vesd össze: orvosi konzultáció 10-15 ezer ft, a villanyszerelő pedig 2 vezeték cseréért elkér 40-50 ezer ft-ot ami fél órás munka, adózatlanul).

Inkább mentem volna közgázra és punnyadnék egy irodában majd délután 4kor hazamennék.

2022. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Háziorvos vagyok. Rohadtul nem éri meg az egész. Szakorvosként bőven millió felett tudsz keresni de ezért rengeteg stressz jár arról nem is beszélve hogy gyakorlatilag 10 évet az életedből ami az egyetem plussz a szakképzés lehúzol a klozeton. Ma egy egyszerű szakmunkás hülyére tudja magát Magyarországon keresni, teljesen felesleges egyetemre menni az orvosira meg pláne.


Ami meg a segítést illeti... Van egy nagy betegcsoport akinek jó segíteni, de ezt be fogja árnyékolni a rengeteg primitív, tiszteletlen követelőző bunkó, aki azt hiszi neki minden is jár lehetőség szerint azonnal.

2022. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként jelenleg itt vagyok 32 évesen. Lassan tudok venni magamnak talán egy saját házat, de se család, se társ, se semmi, a fiatalságom egy nagy határ sz.r volt. Lemondás és tanulás. A semmiért. Megbecsülésünk ugyanis a nullával egyenlő.
2022. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy akkor miért nem szakorvosnak mentél? Nem bunkóságból.

Amúgy köszi mindenkinek a választ, jöhetnek még:)

2022. ápr. 30. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Na pontosan erről van szó. Háziorvostan SZAKORVOS vagyok. Éppen olyan szakvizsga, mint a sebészet meg a kardiológia a saját specifikumaival.


Ennyit a megbecsülésről... Egyébként anesztesként kezdtem onnan váltottam háziorvoslásra mert nem szerettem a kórházi légkört, nem szerettem az XY nagyarcú kollégák seggét nyalni.

2022. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Továbbá az aneszt megbecsülése még a háziorvoslásnál is rosszabb volt akkor, ráadásul messze a legstresszesebb része az orvoslásnak az intenzívvel.
2022. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Figyelj, én szerintem becsülöm az összes orvost, és tudom hogy szakorvos az is, rosszul tettem fel a kérdést bocsi.

Utolsó kérdésem,( és még mindig nem kötekedés) egyetem alatt nem érezted hogy nem neked való ez?

2022. ápr. 30. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!