Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért közösítenek ki, piszkáln...

Miért közösítenek ki, piszkálnak, bántanak valakit egy osztályban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs!

Az osztályomban is most kezd "kibontakozni" ez a kiközösités. Nem értem mire jó.

Vannak ezek a gyerekek akik szimplán "nagyobbnak" érzik magukat mint a többiek, kiszemelnek valakit lehet az jól/ rosszul öltözött, igényes/ igénytelen, okos/ buta tök mindegy addig míg "szúrja" a szemüket. Szerintem ez sose fog megváltozni.

2022. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Én tipikus ilyen piszkáló voltam általánosan. Sajnos nem tudom megmondani hogy miért, sajnos olyan is volt aki miattam válltott iskolát.

Nem tudom jól megfogalmazni de akkor még úgy éltem hogy tettem ami az első gondolatom volt, középiskolában kezdtzem el utána gondolni hogy mit is csinálok. Előtte az alap természetem miatt csináltam.

2022. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az áldozat típusú gyerekek, és vannak az agresszorok.

Az agresszor hogy miért lesz az? Ilyen a természete, vagy ezt látta otthon, vagy korábban őt is bántották. Elég nehéz erre válaszolni.

Az áldozat valamennyire ő is tehet róla, hogy így bánnak vele, persze akaratlanul. Pl. furán viselkedik, vagy ápolatlan stb.

Általában erre még a tanár is biztatja a gyerekeket, bár legtöbbször nem is tudatosan. Pl. ha beszólogat egy gyereknek, mert buta vagy nem figyel, akkor az osztály felhatalmazva érzi magát arra, hogy azt a gyereket lehet bántani.

Aztán sajnos ha valakit egyszer piszkálnak, akkor legközelebb ő fogja egy gyengébb társát. A fiammal sajnos iskolát kellett váltani, mert bántották, és a tanár is nagyon adta a lovat az osztály alá. Az új iskolában volt egy nagyon fura gyerek. Szerintem autista lehetett, ráadásul az anyuka kislánynak öltöztette fiú létére. A fiam egyszerűen minden nap belekötött. "Csak a b.uziknak van rózsaszín hajráf a hajukban." Meg hasonló dolgok miatt. Egyébként már az osztályfőnök is behívta anyukát, hogy döntsék már el, hogy fiú-e vagy lány, és aszerint öltöztessék, mert elég gáz a hosszú, göndör hajú kisfiú rózsaszín kardigánban piros masnival. Egyébként szerintem itt meg ez a tanár adta a lovat a gyerekek alá, de ő sem vette észre. Végül elvitték a srácot az iskolából, szerintem az én fiam is oka volt, mondom is neki mindig, de valahogy sajnos nem érdekli.

2022. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem is próbàltak csesztetni, addig amèg meg nem untam. Sajnos a gyerekek ilyenek, mondhatjuk akaratlanul gonoszak, még nem alakult ki bennük magasabb fokú empátia, valamint próbàlgatják a szárnyaikat, felnőttesek szeretnének lenni. Neveléssel szerintem sokat lehet javítani, de a tanárnak nagyon kell vigyáznia mit mond, aki előttem mondja ez felbátoríthatja az osztályt.


Én kezet törtem, amikor meguntam, soha többet egy társaságban nem volt ilyen problémám (ez oviban volt még).

2022. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, vannak ilyen szülők, akik azt mondják, ha piszkálnak, verd meg, majd elmegy a kedve tőle. Sajnos ez általában nem jön be. A piszkálódónak simán megér egy pofont az, hogy a másik igazgatóit kapjon. Ráadásul mi van, ha komolyabb baj történik? Egy törött kéz 8 napon túl gyógyuló sérülés, akár rendőrségi ügy is lehetett volna belőle. Én soha nem biztatom arra a gyerekemet, hogy verekedéssel oldja meg az ilyen jellegű gondjait. Aztán ha maradandó sérülést okoz a másik gyereknek, azzal hogy éljen egész életében?
2022. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem sem biztatott senki, egyszerűen addig csesztettek amég gyermeki fejemmel kicsit kikeltem magamból és hát na, rosszkor volt rossz helyen a keze én meg elkaptam.
2022. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul saját tapasztalatból mondom, hiába szólsz az óvónőnel, sok helyen nem foglalkoznak a”kicsi szárnynyitogatásával”, még általánosban sem…
2022. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez igaz, a pedagógusok sokszor elbagatelizálják a dolgot. De a verbális agressziót inkább verbálisan kéne leszerelni, de tudom, hogy ez a gyerekeknek nem egyszerű. Viszont sokszor csak azt látják, hogy XY már megint verekszik, és nem is kíváncsiak az előzményekre.
2022. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A b*szogatás nem csak iskolában van, ez ösztönös cselekmény, a gyerekeknél, fiatalkonál pedig még nagyobb az ösztönös viselkedés.

Később, felnőtt korban, munkahelyen, közösségekben ugyanúgy meg van ez, csak már nem annyira ösztönös. Idomul a felnőtt lét szabályaihoz. A munkahelyen ált. nem direktben megy a szivatás, hanem közvetett módon: negatív, valótlan pletykák terjesztése, kibeszélés, manipulálás, de van hogy a főnök szándékosan, megalázó módon tol le, mert ugyebár megteheti.


Illetve a politika is tele van cseszegetésekkel, bántásokkal, tehát a szivatás nem szűnik meg, csak átalakul...


Ilyen az ember, szereti önmagát, magát sebezhetetlennek tartja, és szereti, ha úgy mennek a dolgok, ahogyan ő elképzeli...

2022. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!