Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiket közösítenek ki gimiben?...

Kiket közösítenek ki gimiben? Milyen a gimis élet?

Figyelt kérdés
Sok főleg amerikai filmet láttam, ahol pár emberrel (számomra érthetetlen módon) elég szemét módon bántak. Ez Magyarországon is jellemző? Meg még általánosban év végén az igazgató (aki utál engem) azt mondta hogy a gimnáziumban "el fogják látni az ilyen nagypofájúak baját"... Nem is vagyok nagypofájú egyébként.

2012. aug. 25. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Igen, sajnos Magyarországon is vannak ilyen kiközösítések, gonosz emberek mindenhol vannak, és sajnos én a saját bőrömön tapasztaltam ezt. Hogy kiket közösítenek ki? Szerintem azokat szokták, akik valamiben mások mint az átlag. Kiközösíthetnek valakit azért, mert mondjuk szegény és nincsenek olyan jó cuccai mint másnak, a sok elkényeztetett gyerek pedig ezért kiutálja a szegényebbet. Azokat akiknek nagy pofájuk van, vagy kiutálják a nála nagyobb pofájúak, vagy ő utál ki másokat. Az én esetemben azért történt kiközösítés, mert én voltam a legjobb a tanuló az osztályban, és a lustáknak ez nem tetszett.


Én is láttam ilyen Amcsis filmeket, és meg kell mondjam, azokhoz képest én sokkal rosszabbakat éltem át. Úgy látom, ott inkább testileg bántanak másokat, például betuszkolják a kukába, vagy megverik, meg ilyesmik, de amiket én láttam és éreztem, azok inkább lelki kínzások voltak. Mindenféle dolgokat kitaláltam ellenem, hazudoztak rólam, minden egyes lépésemet figyelték, még a WC-be is követtek, hallgatóztak utánam, rengeteg minden volt, a legkülönfélébb módokon bántottak.

Az volt az egészben a legrosszabb, hogy nem csak az osztálytársaim csinálták ezt, hanem a tanárok is!!! Az osztályfőnök segítségével utáltak ki, és még pár tanárt is ellenem hangoltak! Mindezt csak azért, mert jól tanultam.


Azt is észre vettem még, hogy a köreimben főleg a lányok ennyire gonoszak és kiközösítősek, a fiúk annyira nem.


Az igazgató és a helyettese szerencsére nekem hittek és átraktak egy másik osztályba, szeptembertől új helyen kezdek.


Szóval ha bármiben is más vagy mint más, számíthatsz rá, hogy lesz valami gondod, de nyilván ez nem minden esetben van így. És ha bármikor is bántani próbálnak, ne hagyd hogy elnyomjanak és ne hagyd hogy uralkodjanak feletted! Mindig állj ki magadért, védd meg magad még akkor is ha jobban utálni fognak miatta. És ha végképp minden kötél szakad és nem bírod majd, menj egy másik osztályba, vagy suliba, de semmiképp se hagyd magad!


17/L

2012. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%

Bizti vannak ilyenek, de az én gimin nem ilyen :)

Még csak egy éve vok gimis de nagyon szeretem sokkal jobb mint az általános, új az épület tök modern a srácok meg jó fejek nálunk nincs senki kiközösítve max nem olyan menő mint xy, de ez mindenhol van szal nem gáz én szeretem XD

15/L

2012. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Jaaaaa és engem lenne miért kiközösíteni mert diszlexiás vok de nem teszik XD
2012. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk nem volt ilyen kiközösítés, főleg nem azért, mert vki szegény vagy sem. Ez még általános iskolában sem volt téma, nem hogy gimiben.

Nálunk a legjobb tanuló az osztályban rendesen járt szórakozni, délutánként a városba nézelődni stb, nem is lett kiközösítve, sőt inkább csak irigyelte mindenki, h okos. De ha vki stréber, fitogtatja, hogy mennyire okos és a többiek h.lyék az ne is csodálkozzon, hogy kiközösítik. Ez az egyetemen sem lesz másképp, a beképzelt strébereket ott is mindenki utálja.

2012. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jó tanuló vagyok, a szüleim is jól keresnek... még sose közösítettek ki. és nem vmi sittes suliban fogok továbbtanulni. akkor valószínűleg nincs okom félni ugye? csak az igazgató köcsögösködése beleégett az agyamba. ezt mondogatja az hülye vén rákfene, esküszöm jönne már rá a cifrafosás, miközbe ő osztja ott az észt mindenkinek. aki a volt osztályában tanult annak mindent elnézett, de aki b osztályos volt azt mind utálta. mi ez a diszkrimináció emberek??
2012. aug. 25. 22:14
 6/8 anonim válasza:

Első válaszoló


"Az volt az egészben a legrosszabb, hogy nem csak az osztálytársaim csinálták ezt, hanem a tanárok is!!!"


Ez nagyon durva. Erről mesélnél nekem, mert kíváncsi vagyok rá, persze csak ha nem gond.


Üdv

2012. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves hatodik! Persze, mesélek róla, de mire vagy pontosabban kíváncsi? Mert elmesélném én az egész sztorit elejétől a végéig is, de nagyon hosszú, kb. olyan jó fél év eseményei lennének. Írj nyugodtan privit!
2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk az van kiközösítve aki nem mer megszólalni . meg nyal a tanárnak .. hát minden gimi más . nem hinném h lehet általánosítani h magyarországon milyen
2012. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!