Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen iskola szükséges, hogy...

Milyen iskola szükséges, hogy pszichológus legyen valaki és hány évig kell tanulni? Nekem már érettségim van.

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]



egyikre rákattintasz, és a többi kérdésedre is megtalálod a választ.

sok sikert!

2010. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudományegyetem Bölcsészkar ill. ELTE Pedagógiai-Pszichológiai Kar 5 év.
2010. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
a pszichológia az eltén 6 félév.
2010. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 év alatt te nem leszel pszichológus! Csak valami viselkedéselemző vagy mi.
2010. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

5 év. Először 3 éves BA (alap, régi főiskolai) képzés, ami ad egy viselkedéselemző diplomát, aztán felvételizned kell a 2 éves MA (magister, egyetemi fokozat) képzésre, és aztán lehetsz pszichológus Magyarországon.

Az is csak akkor, ha minden jegyed 5-ös, mert nagyon nehéz az alapképzésre is bekerülni.



Kolozsváron távoktatásban 3 év alatt adnak pszichológus diplomát. Nagyon korrektek, minden anyagot megkapsz, de vissza is követelik, szigorúak, viszont magyarként emelt tandíjjal felvesznek akár milyenek az érettségid jegyei.


Más választásaid is vannak, amivel segíthetsz, de nem ad pszichológus diplomát. Pl: lélekgyógyász, egy spirituálisabb vonal, vagy integrál pszichológiai tanácsadó, vagy life coach, ezek 3 évesek.


Először azonban inkább próbáld ki, akár egy egy éves pszichó asszisztens tanfolyamon, tényleg képes leszel-e a pályára.


Remélem segítettem!

2010. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!