Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbukok szakmai tantárgybó...

Ha megbukok szakmai tantárgyból attól még mehetek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Szakgimnáziumba tanulok és ma írtam szakmai tantárgyból az érettségim. Viszont szerintem ez nem lesz meg kettesre. De az összes többi igen. Ha jól tudom ezért csak sima papírokat fogok kapni, hogy melyik tantárgyat végeztem el és nem egy normál bizonyítványt.


A kérdésem az lenne, hogy mivel nem fog sikerülni az egyik tantárgy nekem, attól még mehetek továbbtanulni egyetemre? A szakmai amiből megbuktatnak az nem számít bele a továbbtanulásomba. Ja és ez a szakmai a 6. Érettségi tantárgyam, szóval a szabadon választott is megvan.



2022. máj. 11. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem igen, mivel 5 tárgy kell ahoz, hogy kiállítsák a bizonyítványt.
2022. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő abban az esetben, ha elveszett az emelt szintű érettségi vizsga vizsgabehívója?


Az emelt szintű érettségi vizsgákat a területileg illetékes megyei/fővárosi kormányhivatal szervezi, az emelt szintű vizsgák vizsgabeosztásra vonatkozó vizsgabehívókat az illetékes kormányhivatal juttatja el a vizsgázóhoz.


A vizsgabehívó pótlásával kapcsolatban az érettségi jelentkezését fogadó intézmény városa szerint illetékes kormányhivatalhoz kell fordulni. A területileg illetékes kormányhivatalok listája elérhető a Köznevelés\Kormányhivatalok\Kormányhivatalok elérhetőségei menüpontban."


[link]

2022. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ezt nem ide akartam küldeni.
2022. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van emelt érettségid akkor mehetsz.
2022. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom ezért csak sima papírokat fogok kapni, hogy melyik tantárgyat végeztem el és nem egy normál bizonyítványt." - ez esetben nem, hiszen nem lesz érettségid, ami feltétele a továbbtanulásnak. Ez pont olyan, hogy ha 6 tárgyból jelentkezel érettségire, akkor ha átmész ötből, de idegen nyelvből mondjuk nem, akkor nincs meg az érettségid. Ha kötelező tárgyból buksz, akkor csak az egyes vizsgatárgyak sikeres teljesítéséről kapsz igazolást.


Az viszont érdekes eset, ha a következő vizsgaidőszakban újra jelentkezel érettségire - ekkor már nem kötelező a szakmai tárgy, ha jól tudom, öt tárgyad meg megvan, tehát elvileg vizsga nélkül megkapod a bizonyítványt. (Érdekes kérdés, hogy a fizetendő díjat hogy kalkulálja ekkor az OH, hiszen nem vizsgázol egy tárgyból sem.)

2022. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz, mert nem lesz bizonyitványod, csak tanusítványod, egyetemi felvételnél a sikeres vizsgák kellenek mindegy hogy 5ből vagy 15ből vizsgáztál mindegyiknek legalább elégségesnek kell lennie.
2022. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!