Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van reális esélyem...

Szerintetek van reális esélyem arra, hogy felvesznek orvosira, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem majdnem kitűnőberedményekkel, 2 négyesem lett. Mivel nem tudtam, hogy milyen irányba szeretnék továbbmenni, így akkor nem tettem emelteket. A nyáron viszont rájöttem, hogy az orvosi érdekelne leginkább, így októberben megcsináltam a kémiát, ami 73% lett. Tegnap írtam a bioszt, úgy jöttem ki róla, hogy ez most jól sikerült. Délelőtt azonban megnéztem a megoldókulcsot, és óriásit kellett csalódnom. 66%-ot számoltam magamnak. Szerintetek van esélyem arra, hogy szóbelivel fel tudjam húzni annyira, hogy felvegyenek valamelyik orvosira? Az ősösszeset megjelöltem, a közép érettségik meg 80% körül sikerültek
2022. máj. 13. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hozott pontjaid elég jók, még van esélyed.
2022. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Reménykedek benne, viszont ez most nagyon elvette a motivációmat. Érzem, hogy beleraktam az időt és az energiát, de mégse jött össze úgy, ahogy akartam. Eléggé elgondolkoztam emiatt azon, hogyha egy szimpla érettségit nem tudok megírni jobbra, akkor egyáltalán van-e keresni valóm az orvosin.
2022. máj. 13. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet több pontod lesz a bioszon, mint számoltad. Nekem annó megoldókulcsal kb. 20%-al kevesebbet számoltam össze. Olyanra is kaptam pontot, amire nem számítottam.

Sokan vannak akiknek nem jött össze az orvosi elsőre és mégis szépen teljesítenek utána. Szerintem az orvosi miatt megéri 2x vagy akár 3x is nekifutni, ha elsőre nincs meg.


Ezek alapján mennyi pontod lesz kb.?

2022. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg nyelvvizsgával. Szerintem anélkül nem lesz meg a pont.
2022. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Legjobb esetben 430, viszont ehhez max pontos szóbelit kéne csinálnom, amire elég kicsi esélyt látok. Reálisan gondolkozva legjobb esetben is 420 valahány pontom lesz.


A halasztáson én is gondolkodtam, viszont az a problémám, hogy a körülmények itthon elég rosszak, ami miatt nem bírnék ki mégegy évet itthon töltve. Ha nem vesznek fel, akkor valószínűleg elköltözök, és munka mellett levelezőn próbálok meg valamilyen másik szakot.

2022. máj. 13. 18:03
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es, van nyelvvizsgám, viszont ez itt nem oszt, nem szoroz, mivel a 2 emelt miatt alapból megvan a 100 plussz pont.
2022. máj. 13. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6. Igen, valóban, a két emelttel kimaxoltad a plusz pontokat.
2022. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!