Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyar szóbelin csak a...

Ha magyar szóbelin csak a nyeltvan részét tudom akkor még meglehet a 2-es nem? mert szóbelin egybe van a nyelvtan meg az irodalom egybszámit bele a jegybe jól tudom ugye?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ha az irodalmat nem tudod és a nyelvtant maximálisra tudod akkor megbuksz. Mindkét részből el kell érned a minimumot, hogy meglegyen a kettesed.
2022. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ezt nem értem miért lenne bukás mert egybe számít bele a jegybe
2022. máj. 13. 19:34
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

1-es, a válaszról fogalmad nincs, csak valami perverz élvezetet érzel, ha a kérdezőt jól megijeszted. Hát nem irigyellek, ha ennyi az életben az örömöd.

Tudom, most jön a "De nekünk azt mondtáááák". Nem mondhatták, mert nem így van. 25 pont az irodalom, 10 a nyelvtan, vagyis több, mint az átmenéshez szükséges 12%, és 15 a felelet nyelvi minősége.

2022. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Az 1-esnek van igaza...hiába hülyézed le, mert te mondasz hülyeséget. Nyelvtanból is meg irodalomból is kell egy minimum. Ha az egyikből egy mondatot se tud, de a másik fullos akkoris bukás. Én is idén érettségizek és erre az igazgató maga hívta fel a figyelmet nálunk, miután a magyar tanár 5-ször elmondta
2022. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát, 4-es, akkor te egy olyan iskolába jársz, ahol az igazgató és a magyartanár (egybeírva) 5-ször a képetekbe hazudik. Nyilvánvalóan azért, hogy tanulásra sarkalljanak benneteket, hogy minél jobb eredményt érjetek el, ezzel az iskola statisztikáját is javítva. De attól még nem lesz igaz. És így az írásbeli érettségi után, már félig éretten, remélhetőleg 1 perces google kereséssel te is megtalálod a magyar szóbeli menetét, és a hivatalos leírásnak talán elhiszed azt, amit nekem nem. Még nem linkelem be, keresgélj csak, de ha újra meghazudtolsz, akkor persze beteszem a hivatalos linket, akkor nem marad más, mint hogy elakadjon a billentyűzeted. A tények tények maradnak, ha akármilyen igazgató próbálja is elhitetni az ellenkezőjét. Adok egy tanácsot a beköszöntő felnőtt életedre: soha ne tekintélyszemély szóbeli közlésének higgy, hanem mindig hivatalos írásos anyagnak.
2022. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Elolvastam az oktatási hivatal oldalán. Valóban nem látok olyat ami ezt mondaná. Bár a te igazadat se erősíti meg, de én hiszek neked. De tényleg ezt mondták, valószínűleg azért amit mondtál. Bocsánatot kérek hogy tévesen válaszoltam!
2022. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azóta már utána néztem úgy működik hogyha például az irodalom tételt tudom és pl a nyelvtant nem akkor új tételt huzatnak velem mindkettőből hiába tudom az eggyiket.
2022. máj. 13. 22:29
 8/17 A kérdező kommentje:
Túl egyszerű lenne ha nem kene mind2 tárgyból minimumot elérni úgyhogy akkor marad a tanulás:D
2022. máj. 13. 22:30
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Akkor csak igazam volt...

Na mindegy. Én már nem mondok semmit. A tanulás a megoldás mindenre😂

2022. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Hol "néztél" utána, gyerek? (Én tudom a választ, sehol.)

Leszel szíves a 6. oldal aljáig és a 7. oldal tetejéig ellapozni. [link]

Na és ismerkedjél meg az érettségi elnökök tájékoztató kiadványával, tudod, ilyen is van, nekem például ez a munkaeszközöm vagy 20 éve, és itt keresd meg a Póttétel húzatása című fejezetet. [link] Ezt fogod találni: "Ha a vizsgázó a tétel kifejtésében teljes tájékozatlanságot árul el, azaz feleletének értékelése nem éri el a szóbeli vizsgarészre adható ÖSSZES pontszám tizenkettő százalékát, az elnök egy alkalommal póttételt húzat vele." Namármost a szóbeli vizsgarész ÖSSZES PONTSZÁMÁNAK, azaz 50 pontnak a 12%-a 6 pont, és a kellően kifejtett nyelvtan tétellel ezt bőven eléri, jogilag nem lehetséges a póttétel húzatása. A magyar nyelv és irodalom ugyanis 1 tantárgy, és egyben értékelik. Ilyen alapon bármely más tantárgyból ha két kérdést tesznek fel neki, és az egyiket nem tudja, póttételt kéne húzni. Az, hogy túl egyszerű lenne, az nem érv. A jog nem így működik, hogy ha valami túl egyszerű lenne, akkor az nem úgy van.

Máskor jelöld névvel a kérdéseidet, hogy tudjam, kinek adott válaszokra kár az időmet pocsékolnom, mert úgyse hiszi el!

2022. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!