Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin nem választottam...

Érettségin nem választottam ki a programozási környezetet és az op rendszert amiben csináltam a feladatokat az érettségin, szerintetek elfogadják?

Figyelt kérdés
Az érettségi feladatsor első oldal alján kell bejelölni, hogy milyen op rendszerben és környezetben csináltam meg a feladatot, és izgalmamban elfelejtettem bejelölni, ellenben az emeltre való jelentkezésnél bejelöltem, hogy Visual Studioban, azon belül c#-ban szeretném megoldani, és még a leadott fájloknál is oda van írva a fájl formátuma.

2022. máj. 16. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

99%, hogy el fogják fogadni. Elvégre alapból ahhoz a javító tanárhoz küldik a minkádat, amelyik azon programnyelvet vállalta be, amit a szoftverlistán előzetesen bejelöltél.

Nem lennék meglepve, ha a beadott lapon csak nagyon vitás esetekben néznék meg, hogy mi van bejelölve. (Vagy pl. Linuxnál, ahol nem kellett előre fejlesztői környezetet választani, hanem bármit használhattál, ami a gépen volt.)

2022. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként ha netán mégsem vennék figyelembe emiatt, akkor fellebbezéskor kérd méltányossági okokra hivatkozva a feladatod beszámítását.

De a tapasztalatom az, hogy a legtöbb javító ennél jóval rugalmasabb.

2022. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Az csak a telepítés miatt kell, de amennyire én tudom senki nincs annyira őrült, hogy egyesével telepítse fel az érettségis gépeket. Van egy képfájl, amiben minden választható program benne van és egységesen az megy fel az összesre.
2022. máj. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

#4: Látszik, hogy lövésed sincs az egésznek a menetéről.

Persze, könnyű úgy begőzölten pofázni, amikor semmi információd nincs a dologról.

A rendszergazdának KÖTELEZŐ a gépeket úgy a vizsgázók részére bocsátani, hogy azon - az operációs rendszer beépített segédprogramjain kívül - KIZÁRÓLAG a szoftverlistán szereplő, és a vizsgázó által választott szoftverek legyenek elérhetők.

Ami egyébként idén nem túl nagy permutáció, oprendszert tekintve 99,9% Windowst kér, irodai programcsomagnál 99,5% Microsoft Office-t, egyedül a programozási környezet az, ami nagy eltéréseket mutat.

A telepítés módját illetően három lehetőség van: 1. "nulláról" feltelepít mindent. 2. Készít egy képfájlt (célszerű a WDS-t használni, ha van, tekintve, hogy a Windows azért tud cifra dolgokat művelni egy sima klónozáskor), és cska a programozási környezeteket teszi fel külön-külön, 3. letölti az OH által kiadott lemezképfájlt, és virtualizálva bonyolítja le az érettségit. Ezen fent van az összes szoftver, viszont amit a vizsgázó nem választott, azt vagy le kell tiltani (van hozzá külön segédprogram), vagy le kell róla törölni.

A programozási feladat pedig csak akkor fogadható el, ha azt a vizsgázó által választott fejlesztői környezetben meg lehet nyitni. Tehát ha én VS-t választok, de vagyok olyan mazochista, hogy Jegyzettömbben készítem el a forrást, arra megeshet, hogy nulla pontot kapok, mivel a project-fájl hiányzik, aminek segítségével azt meg lehetne VS-ben nyitni.

2022. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
27%
En is így jártam pont tegnap. Gondoltam majd a végén beírom és elfelejtettem. Mondjuk a felügyelő tanárnak az a feladata hogy ezeket le ellenőrizze tehat nem tudom miert nem szólt. Az en tapasztalatom szerint rendkívül alkalmatlanok voltak és semmi kérdésre nem tudtak válaszolni.
2022. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

"Az en tapasztalatom szerint rendkívül alkalmatlanok voltak és semmi kérdésre nem tudtak válaszolni."


Nem védeni akarom őket, de ilyenkor, mármint írásbeli érettségi alatt szakos (informatika érettségi esetén természetesen informatika szakos) tanár még csak közelébe sem mehet a helynek amíg zajlik az érettségi (nyilván, nehogy valami huncutság történjen).


Ebből következően a felügyelő tanárok nem informatika szakos pedagógusok. Lehet akár tesi, ének, magyar, stb szakos is, akiktől nem feltétlenül várható el, hogy értsenek az informatikához (más kérdés, hogy azért alapszinten legalábbis (mindenkinek) illene (2022 - ben...)).


Ilyenkor rendszerint simán csak beküldik őket felügyelni, előtte nyilván ismertetik a szabályokat és annyit mondanak nekik, hogy a diákok az adott tárgyra vonatkozó egyéb dolgokról már tájékoztatva lettek, s a gépek is fel lettek készítve.


Így nem csoda, ha például nem tudja, mit, hová, hogyan ments, stb..

2022. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

"A rendszergazdának KÖTELEZŐ a gépeket úgy a vizsgázók részére bocsátani, hogy azon - az operációs rendszer beépített segédprogramjain kívül - KIZÁRÓLAG a szoftverlistán szereplő, és a vizsgázó által választott szoftverek legyenek elérhetők."


Hivatalos biztosan így van... A gyakorlatban viszont sehol a b.ös életben nem láttam még ilyet. Mindegyik gépen elérhető volt mindegyik program, amit választani lehetett. Javítás során amúgy sem nézhető, hogy a kiválasztott programmal készült-e el a feladat.

2022. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
#4: az utolsó mondatod nettó hülyeség. Kezdjük ott, hogy a javító tanár hivatalosan nem is értesül a választott programozási környezetről, legfeljebb ha kikönyörgi a rendszergazdától a listát. Magától senki nem adja a kezébe.
2022. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Szerencsére elfogadták.
2022. máj. 31. 13:38
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Na. Akkor jóság van. :)
2022. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!