Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin nem választottam...

Érettségin nem választottam ki a programozási környezetet és az op rendszert amiben csináltam a feladatokat az érettségin, szerintetek elfogadják?

Figyelt kérdés
Az érettségi feladatsor első oldal alján kell bejelölni, hogy milyen op rendszerben és környezetben csináltam meg a feladatot, és izgalmamban elfelejtettem bejelölni, ellenben az emeltre való jelentkezésnél bejelöltem, hogy Visual Studioban, azon belül c#-ban szeretném megoldani, és még a leadott fájloknál is oda van írva a fájl formátuma.

2022. máj. 16. 23:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

"A gyakorlatban viszont sehol a b.ös életben nem láttam még ilyet."

Akkor hadd meséljek!

Pár éve olyan iskolában vagyok rendszergazda, ahol rendszeresen szerveznek emelt érettségit. Első évemben feltelepítettem minden gépre azt a szoftvert, amit az adott tanuló kért (azért nem telepítettem mindegyiket újra WDS-sel, mert pár tanárt azzal magamra haragítottam volna), viszont az egyéb szoftvereket nem töröltem le. Tehát mondjuk ott volt a gépen a Total Commander. Vagy pl. a Visual Studio. (Azokon is, akik más környezetben programoztak.) Az ellenőr megnézte a gépet, és egyből belekötött a Total Commanderbe (is), hogy ilyennek tilos a gépen lenni. Mondta, hogy virtualizálva oldjuk meg, de a központilag kiadott "alkalmazás tiltót" mindegyiken le kell futtatni, és csak azok indulhatnak el, amikez a vizsgázó kért. Egyébként nem egy nagy művelet, gépenként talán 2 perc. Aztán jött, és szúrópróba szerűen ellenőrzött 3 gépet, gondosan végigpróbálgatva, hogy semmi más nem indul-e el.

Idén másik ellenőr volt, ő már jóval lazábban vette, egyetlen gépet kipróbált, nem is nézte, hogy a többi szoftver le van-e tiltva, megnézte, hogy amit a vizsgázó kért, az működik-e, és ment is tovább.

Szóval ellenőrtől is függ a dolog. A rendszergazda meg vagy kockáztat, vagy bevállalja az extra macerát. Ráadásul önmagát is védi, ha tisztességesen megcsinálja.


#8 "a javító tanár hivatalosan nem is értesül a választott programozási környezetről"

Igen, persze, életszerű. Már csak azért is, mert szabály, hogy a választott szoftverrel meg kell tudni nyitni az elkészült feladatot, különben nem értékelhető. De képzeljük el azt a fajta káoszt, amikor egy világ életében Pythonozó és Pascalozó javítótanárnak ott virít a javítandó munkák között egy .pl fájl. (Igen, lehet Perlt választani, ha Sulixot választasz oprendszernek.) Megnézném, mit tud kezdeni vele. Vagy ha odaszórnak elé egy .cpp fájlt, amit gcc-ben készítettek, ő meg nem ismervén a környezetet, megpróbálja megnyitni Visual Studióban. Aztán a két fordító eltérései miatt lehet, hogy le sem fordul a program. Mert a C++ is csak addig hordozható, ameddig nem használunk semmiféle platform- vagy fordító-specifikus nyelvi elemet.

Pythonnál persze egyszerűbb, az a .py fájl édesmindegy, hogy miben készül, de ismerve, hogy némelyik javító kolléga milyen kötekedő, lenne, aki rávágná a nulla pontot, ha pl. PyCharm van előírva, és nem találja a projektfájlt.


#9 "Szerencsére elfogadták."

Látod, mondtam, hogy nem lesz probléma. :) Sok sikert a felvételihez!

2022. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

#5 "Mondjuk a felügyelő tanárnak az a feladata hogy ezeket le ellenőrizze tehat nem tudom miert nem szólt. Az en tapasztalatom szerint rendkívül alkalmatlanok voltak és semmi kérdésre nem tudtak válaszolni."

Ez szervezési probléma.

Általában a felügyelőket sem készítik fel rendesen a feladatukra, így aztán a más tantárgyaknál szerzett tapasztalatukat próbálják itt is hasznosítani. Csak ugye ez gyakorlati vizsga, nem csak egy papírt kell leadni, hanem az elektronikusan elkészített vizsgamunkákat is. Arról meg nem szokták őket informálni, hogy pl. ellenőrizni kell, hogy a feladatlap elején megadott fájlokat a vizsgázó tényleg beadta-e.

Viszont ők csak a címlap kitöltését felelősek ellenőrizni, azt, hogy belül mit hogyan töltöttél ki, azt nem. Ellenőrizheti (ha tisztában van vele, hogy miket kell még egy informatika érettségin kitölteni), de az már nem a címlap, neki abba bele sem kellene nézni.


"semmi kérdésre nem tudtak válaszolni"

Mégis milyen kérédsek voltak, amikre nem tudtak válaszolni?

2022. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

#6 "Így nem csoda, ha például nem tudja, mit, hová, hogyan ments, stb.."

Ami egyértelműen le van írva a feladatlapon.

2022. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11

Te hány éve javítasz emelt szintű érettségiket? Hányat javítottál már ki?

Belinkelnéd hiteles jogforrásból azt az állítólagos szabályt, amire annyira hivatkozol, a programozási környezetről?

Csak szólok, hogy minden tanárnak minden programnyelven kell tudnia javítani, amit elétesznek. Így is elég bonyolult az érettségi szervezése, nemhogy még nyelvek szerint szortíroznák...

Kiegészítő kérdés: a vizsgaszabályzat mely pontja alapján gondolod, hogy az anonimizált dolgozatot javító tanár ismeri a szoftverválasztási nyilatkozatot, ha tőled mint rendszergazdától nem kéri el a kódolt listát? Hányan szokták elkérni?

Én nem a levegőbe beszélek...

2022. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#11 Soha életemben nem hallottam még ilyenről és racionalitás sincsen benne. Mégis miért ne dolgozhatna a diák azzal a programmal, amivel akar, függetlenül a nyilatkozata ellenére (amit egyébként felnőttképzéses érettségit leszámítva rendszerint nem is maga a diák tölt ki, hanem más helyette)? Egy böngésző vagy internetkapcsolat letiltását mondjuk még megértem, mert puskázhat, de hogy Eclipse mellett fent van egy NetBeans is, az semmilyen hátrányt vagy előnyt nem okoz a diáknak. Abszurdum, aki ebbe képes belekötni vizsgabiztosként.
2022. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!