Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan aki megbánta hogy a...

Van olyan aki megbánta hogy a programozást választotta?

Figyelt kérdés
Az elején érdekes de utána egész nap ülni és görcsölni a gép előtt már nem annyira vonzó életcél... Van aki megbánta?

2017. jan. 25. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem jó élet cél tud lenni, amit meg is fizetnek. Ha nem jön be akkor meg nem nehéz váltani. :D
2017. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Az elején érdekes"

5 éve programozok és minden nap tanulok valami újat. Egyre érdekesebb!


"egész nap ülni és görcsölni"

Nem a görcsöléstől javulnak ki a hibák! Felesleges!

2017. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Néha tényleg "monoton", mikor 100. ugyan olyan sablon CMR -t kell beállítanom...

És tényleg sokat ülök (12~16 óra), aminek a derekam látja sokszor kárát.

De ha belegondolok, hogy más 1/4 -ét keresi napi monoton robotként egy gyárban, pékségben...

Akkor örülök, hogy még is jól választottam már több mint 10 éve.

2017. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Munka mint életcél? Brrrrrr.....
2017. jan. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Igen, nyilván akad sok ilyen. De ők már az első néhány félévben elhúznak, vagy kibuknak.


Sok itt megforduló egyén hobbiprogramozó, olyanok, akiknek csak elképzelésük van arról, milyen fejlesztőként dolgozni.

A fejükben élő kép idealisztikus. A valóság más.

Verni kell a billentyűzetet naphosszat és ha vki 110 %-ot teljesít, akkor 120-at, ha 120-at teljesít, akkor meg 130-at akarnak kihozni belőle.

Nyilván van lightosabb, emberközelibb is, nasgy a szórás, de a legtöbb munkahely ilyen. A pénzt nem ingyen adják, a jó pénzt meg pláne nem.

Az sem közömbös talán, hogy az alkalmazott nem azt fejleszti, amit akar, de még csak azt sem, amit általában gondolnak sokan. Gyakran dögunalmas a munka, ami egy részfeladat részfeladatának a részfeladata, vagy véget nem érő "favágás", billenytyűzettel, védőfelszerelés nélkül. A kikapcsolódás nem ritkán azt jelenti, hogy nem ezt a shit melót kell végezni, hanem adnak helyette egy másik, hasonlót.

2017. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért az az "egész nap ülni és görcsölni a gép előtt" nem éppen úgy néz ki, mint ahogy azt te elképzeled. Bár lehet, hogy csak én fogtam ki jó helyet. Mindenesetre az én napom úgy néz ki, hogy beérek 8:30-ra, bekapcsolom a gépet és beállítom, hogy elkezdődött a munkaidőm. Ha van valami feladat, amiből már csak egy kevés hiányzik, akkor azt gyorsan befejezem, ha nincs, akkor átfutom a Team Foundation Servert, hogy miután eljöttem, ki mit csinált meg. Persze mellette átfutom a Facebook-ot, az e-mailjeimet, megnézem a pcforum.hu és a prog.hu híreit. 9:15-kor van egy scrum meeting, amiben elmondjuk, hogy mit csináltunk tegnap, mik a terveink mára illetve van-e valami olyan dolog, ami miatt nem tudunk haladni. Ez eltart úgy 9:30-9:45-ig. Utána kimegyek a budira, majd megreggelizek, ezzel megvagyok 10:10-ig. Utána indul meg rendesen a napi munka, átnézem a TFS-ben milyen feladatok vannak még hátra, magamhoz rendelem azokat, amik nekem fekszenek és elkezdem csinálni. Persze közben a körülöttem lévő emberekkel megy a hülyeség, úgy naponta egyszer általában össze szoktunk ülni és vagy valami szakmai újdonságot vitatunk meg, vagy sztorizgatunk - ez szintén úgy 15-20 perc. Ehhez még hozzájön az, hogy ebédre is elmegy fél óra, illetve óránként azért felállunk a gép elől és kimegyünk az udvarra. 16:00-ig szoktam bent lenni (egyébként gyakornokként dolgozom).


Úgy tűnhet, hogy iszonyat sok idő nem tényleges munkával telik, mégis jól haladunk a projekttel, nem vagyunk belefásulva és jól is érezzük magunkat.

2017. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, hozzátenném, hogy az ebédidőt (fél óra) nem fizeti ki a cég.
2017. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt van egy példa: [link]
2017. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6: Ez szerintem minden helyen így van. Egyszerűen képtelenség egész nap folyamatosan koncentrálni/gondolkodni. Ha úgy csinálják ahogy ti, akkor produktívabb lesz az ember, hiába nem telik a munkaidő 100%-a tényleges munkával.
2017. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Ez szerintem minden helyen így van."


Inkább csak ezt szeretnéd hinni.

2017. jan. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!