Ez hogy van Mo-n?

Figyelt kérdés

Engem nem fenyeget ez a dolog, így elméleti kérdés.


Mo-n nappalin csak 25 éves korig lehet tanulni?


Ez vonatkozik az egyetemre is?


2022. máj. 24. 06:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 25 éves korig lehet tanulni, hanem a közoktatásban és szakképzésben 25 éves korig lehet ingyenesen részt venni. Utána már csak pénzért. Egyetemen azonban egyáltalán nincsen ilyen megkötés, oda akárhány évesen beiratkozhatsz ingyen, ha még nem használtad el az államilag támogatott 12 egyetemi félévedet.
2022. máj. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Tehát a magyar állami egyetemeken 6 évig bárki tanulhat ingyen? Ezt jó tudni, köszi. :)

2022. máj. 24. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ingyen nem, mert vannak feltételei!!
2022. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: Az egyetemeken a tandíjmentes, azaz államilag támogatott helyekre magasabb a bejutási ponthatár a felvételin. A többiek csak fizetősön tanulhatnak. S ha valakit felvesznek államira, annak vállalnia kell minden tanulmányi évben, hogy elér egy bizonyos tanulmányi átlagot, különben átsorolják fizetősre. De ha valaki ezt teljesíti, akkor valóban van joga 12 félév tandíjmentességre.
2022. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

“ Az egyetemeken a tandíjmentes, azaz államilag támogatott helyekre magasabb a bejutási ponthatár a felvételin. A többiek csak fizetősön tanulhatnak. ”


Aki államira megy, ez lenne az ösztöndíj? Tehát ez az amit kell visszafizetni, ha netán lelépnék külföldre?

2022. máj. 25. 06:01
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Igen. Pontosabban ennek a felét kell visszafizetni a banki alapkamattal növelt értékben, amennyiben nem jutsz el a végzésig vagy 20 éven belül nem dolgozol legalább annyit itthon (azaz nem leszel annyi ideig hazai adófizető), ahány évet egyetemre jártál. Tehát nem muszáj rögtön végzés után itthon maradnod, de ha tartósan kinn maradsz, akkor adótartozásként megjelenik a befizetendő összeg a hazai adóhatóságnál. Ennek megfelelően az összeget törvényi úton behajthatják rajtad. Nyilván ha nem hagysz itthon vagyont, és olyan országba távozol, amellyel Magyarországnak nincsen nemzetközi jogsegély-egyezménye, akkor nem tudják behajtani, de nem sok ilyen ország van a világon.
2022. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

08:46


“ Nyilván ha nem hagysz itthon vagyont, és olyan országba távozol, amellyel Magyarországnak nincsen nemzetközi jogsegély-egyezménye, akkor nem tudják behajtani, de nem sok ilyen ország van a világon.”


Bunkó nem vagyok, egyik országot se használnám ki, én nem vagyok gerinctelen, mint egyes politikus(aink).


Akkor inkább kint tanulok majd! Legalább több eséllyel is fogadnak be. 😄

2022. máj. 25. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Azért nézz utána jó előre, hogy az adott célországban hogy működik az egyetemi tandíjrendszer. A skála ugyanis az ingyenestől a fél vagyonig terjed, bár a legtöbb helyen van ezt fedező diákhitel. Ha olyan országba szeretnél menni, ahol nagyon magasak a tandíjak (pl. Anglia, USA), akkor még mindig jobban jársz a hazai állami ösztöndíj visszafizetésével, mint az ottani fizetésekhez képest is igen magas tandíj utólagos törlesztésével.
2022. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!