Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt itt köztetek olyan, aki...

Volt itt köztetek olyan, aki átment egy "erősebb" egyetemről egy "gyengébbe"?

Figyelt kérdés
PTE-re járok, harmadévesként tanári szakra, de egyrészt közelebb költöznénk szüleimmel Egerhez, másrészt a lakhatás is elég drága így, hogy Pécsen nagyon nehéz kollégiumba bekerülni, másrészt kicsit húzós is a képzés, s nem egyedi eset, de nagyon kell teperni azért a 3.5 átlagért. Nem vagyok az az ember, aki szívesen a könnyebb utat választja, de lehet, az én esetemben az lenne a megoldás.
máj. 22. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanári szakok esetében az egyetem színvonalának kisebb a jelentősége. Az alapokat mindenhol meg lehet tanulni. Egy jó tanár pedig úgyis élete végéig tanul, olvas, tájékozódik a szaktárgyaiban. A pedagógiai-pszichológiai alkalmasság pedig tehetség dolga, az nemigen tanulható, vagy van érzéke hozzá az embernek vagy nincs. Nagyon fontos lenne, hogy a közoktatásban elhivatott tanárok legyenek, akik arra figyelnek, hogy felfedezzék és kibontakoztassák a diákjaik egyéni képességeit, tehetségeit, segítsenek személyes fejlődésükben, felkeltsék érdeklődésüket az érdekes dolgok iránt. (Tananyagot "leadni" egy kitömött majom is képes, hasában egy hangszóróval, arra nem kell tanár.)


A jó egyetemnek kutatószakok szempontjából fontosak inkább, ahol az embernek a témavezető által irányított kutatómunka, szaklaboratórium, diplomamunka készítés az egész további pályáját meghatározhatja. Minden intézményben (a leggyengébb főiskolákon is) lehet találni kiváló professzorokat, de a jó egyetemeket az különbözteti meg a gyengébbektől, hogy milyen arányban vannak a kiválóak.


Én oktatóként mentem át erősebb egyetemről gyengébbe, látom a hallgatók átlagszínvonalában is a különbséget, de köztük is vannak kiválóak mindenhol, csak az arányuk tér el.

máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1, érzésed szerint te ennek az erősebb egyetemnek növelted a színvonalát azzal, hogy kiléptél onnan? És a gyengébb egyetemnek növelted a színvonalát azzal, hogy beléptél oda?
máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eger nem egy Pécs, szóval én biztos nem mennék át,hacsak nem laknék a városban.
máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 2.,


A saját szakmai minőségem megítélésében nem lehetek teljesen elfogulatlan, de törekszem korrekt módon válaszolni. Nívós egyetemen nincsenek csereszabatos emberek, tehát amikor egy egyetemi oktató-kutató ember elmegy valahonnan, akkor viszi magával azt az oktatási és kutatási tartalmat ami őt jellemzi. Azzal, hogy elmentem a jobb egyetemről ott most ez a tartalom hiányzik, az intézmény színvonala azonban ettől nem csökkent, mert így helyettem odakerülhetett egy másik kolléga, akit én egyébként jól ismerek és kiválónak tartok a maga területén, az a tartalom amit ő oda hozott az ott újként és értékesként jelent meg. (Tudománytörténeti példát is tudok mondani, nálunk jóval fajsúlyosabb szereplőkkel: amikor hajdanán a Budapesti Tudományegyetem kísérleti fizika tanszékéről Jedlik Ányos nyugdíjba vonult ez kétségtelenül veszteség volt, de nyereség is egyben, mert Eötvös Loránd lett az utódja. A legjobb persze az lett volna, ha mindketten maradnak és a hallgatók szabadon választhattak volna, hogy Jedlik vagy Eötvös előadásait -esetleg mindkettőt- látogatják-e.)


Az új intézményemben az érkezésemmel egy új szervezeti egység jött létre, amihez hasonló sem volt itt eddig, és cserében senki sem távozott, tehát ennek az intézménynek a szakmai színvonala egyértelműen nőtt.


Kedves 3.,

Pécs kétségkívül egy kiváló és ősi kutatóegyetemi központ, de azért én az Egri intézményt sem becsülném le, a saját szakterületemen ismerek ott néhány kiváló kollégát.

máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es.Úgy értettem a válaszom,hogy a város adta lehetőségek közel sincsenek Egerben ott,mint Pécsen.Mindkét várost elég jól ismerem, Eger sehol sincsen sajnos Pécshez képest.
máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!