Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy rengeteget...

Normális, hogy rengeteget tanulok szóbeli érettségire mégis néha úgy érzem semmit nem tudok?

Figyelt kérdés
Azt hiszem egy kis motiváció és megnyugtatás nagyon jól jönne. Időben elkezdtem a felkészülést és sokat is tanulok, mégis néha rámjön az az érzés, hogy nem tudok semmit. Mit csinálhatnék?

2022. máj. 25. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
mond fel magadnak:)
2022. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Basshunter5000 válasza:
85%

Én anno alig tudtam pár mondatot 1-1 tárgyból, mégis átmentem. Abszolút lehetetlennek tűnt, de addig faggattak, hogy csak összejött egy 2-es.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hanyagold.

2022. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#10 vagyok, ami nekem pl. tételeknél vagy prezentációknál bevált, hogy miután átnéztem többször az anyagot összeszedtem 4-5 kulcsszót egy-egy tételre, és azokat jegyeztem meg- ezekről viszont eszembejutott nagyon sok minden. Vagy ha olyan, hogy el lehet képzelni (pl. középkori város) akkor elképzeltem magam előtt egy képet, és azt írtam le.
2022. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is működik. A problémám inkább az emelt szintű matek szóbelivel van, ahol pontosan kell tudni a definíciókat, tételeket és bizonyításokat.

25 tétel van, nagyjóból 150 oldal🥲

2022. máj. 26. 15:39
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Én egyetemen tegnap mentem át számvitelből. 5-6 napot tanultam a féléves anyagra. Biztos voltam benne, hogy bukó, és láss csodát, átmentem hármassal. (Tuti amugy, hogy ilyen éppenhogy 3-mas lett.)

Össze-vissza írogattam mindent... Bemagolt könyveléseket. Fogalmam sincs, hogy hogy, de sikerült.


Ha nekem ez sikerült, neked ez semmi lesz. Hajrá!

2022. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. máj. 27. 13:43
 17/18 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd vissza a tudásodat?

Írd ki kulcsszavakban a tétel főbb pontjait (egy kisméretű post it elég erre) és az alapján próbáld meg felidézni a tanultakat, ha nem megy teljesen kívülről. Ha kulcsszavak alapján se megy és magába a tételbe is bele kell lesned többször is sűrűbben, akkor tényleg nem tudod rendesen...

Az még oké, ha előfordul, hogy megakadsz és kell egy hívószó, hogy tovább tudd folytatni, mert a tanár is segíteni fog ebben a formában. A lényeg, hogy nagyrészt gördülékenyen kell mennie a feleletnek.


Ha előfordul olyasmi, hogy valami az istenért nem akar a fejedben maradni, akkor azt vagy fotózd ki telefonnal, vagy írd ki külön magadnak és szánj minden nap egy kis időt arra, hogy megragadjon. Ez főleg fogalmaknál, magolósabb részeknél jön jól.


Egyébként nekem volt olyan, hogy tételekkel álmodtam és 3 órát aludtam összesen emiatt.

A magamtól kérdezgetés is előfordult már. Kajálás, wc-zés, fürdés, rosszabb esetben alvás közben is a tételek pörögnek a fejedben. Ezzel kapcsolatban nem tudok mit tanácsolni...

2022. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Úgy voltam ahogy te, kérdező, pedig már kb május 15 óta csak tanultam szinte minden egyes nap és a tételeket bújtam. Ma is úgy éreztem, hogy üres a fejem, de a magyarom négyes lett és a törim szerintem ötös, sőt az sztem maxos is. Ilyen helyzetben előjön a tudás :))
2022. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!