Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hivatalos levél így rendben lesz?

Hivatalos levél így rendben lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kerettörténet, hogy érettségiző diák vagyok, és elvesztettem a vizsgabehívó lapomat. Több helyen is (pl. OH oldalán) azt olvastam, hogy ez pótolható.

Az első kérdésem az lenne, hogy az OH oldalán felsorolt Kormányhivatali elérhetőségek közül melyiken kellene érdeklődnöm (Budapest)? Én úgy gondolom, hogy az érettségi vizsgával kapcsolatos kérdésekre kijelölt elérhetősegeken.

Telefonon próbáltam először, de senki nem vette fel. Úgy gondoltam, írok egy e-mailt, de nem vagyok benne biztos, hogy teljes mértékben megfelel-e a formai/etikettbeli elvárásoknak. Ez kicsit élesebb helyzet, mintha csak az igazgatónak írnék, vagy egy dolgozatban.

Így szól a levelem (nevem helyett X Y):


,,Tisztelt Ügyintéző Asszony/Úr!


Alulírott X Y, gimnáziumi tanuló jelen levelemben információt szeretnék kérni az emelt szintű érettségi vizsgabehívó dokumentum pótlásával kapcsolatban.

Sajnálatos módon elveszítettem a fent említett, iskolámnak címzett és általam ott átvett, érettségi vizsgához szükséges dokumentumomat, amelyen a pontos beosztásom is található.

Úgy informálódtam, hogy ez pótolható irat ilyen és hasonló esetekben.

Abban szeretnék eligazítást kérni, hogy ezzel kapcsolatos kérelmemet hol tudnám jelezni?


Előre is köszönöm a segítségét!

Tisztelettel:

X Y


Kukutyin, 2022. 05. 25"


Mit gondoltok, ez így rendben lesz?

Előre is köszönöm a segítséget, különösen ha mindkettő kérdésemre tud valaki válaszolni! 😊



2022. máj. 26. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van teljesen, ügyesen írtad. :)
2022. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm szépen!:)
2022. máj. 26. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyesírási hiba!!!


Abban szeretnék eligazítást kérni, hogy ezzel kapcsolatos kérelmemet hol tudnám jelezni?

2022. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Sajnálatos módon elveszítettem a fent említett, iskolámnak címzett és általam ott átvett, érettségi vizsgához szükséges dokumentumomat, amelyen a pontos beosztásom is található."


Ezt a mondatot azért átrágnám...

2022. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ártana még pár adat.


Iskolád neve, címe. Érettségi tantárgy, esetleg melyik iskolába szólt eredetileg a behívó, ha még emlékszel rá.

Lakóhelyed, születési hely, idő (valahogyan be kell azonosítsanak), oktatási azonosító.


Minél előbb érdeklődj telefonon, mailen.


Attól hogy nem veszik fel, még hívhatod többször is, eleve a hivatalokban szeretik kitolni a hétvégét és az ebédidőt...

2022. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BlackSword ***** válasza:

1, nyugodtan írjatsz e-mailt, abban fognak válaszolni...


2. Az osztályvezetőnek címezd, mert az ő nevében fog (valaki) válaszolni...

2022. máj. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt írta, hogy az igazgatómtól kell újat kérjek. Ezt csak azért furcsállom, mert mindenhol azt írták eddig, hogy a Kormányhivatal kell újat kiállítson. Na mindegy, remélem meg tudom ezt oldani csütörtökig

2022. máj. 29. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!