Kezdőoldal » Otthon » Kert » A telken a kerítés,melyik...

A telken a kerítés,melyik oldalát kell nekünk "rendben " tartani hivatalosan?

Figyelt kérdés

A telkünkön lévő kerítésre hálót tettünk fel,(Előtte egyezettünk a szomszéddal, nem volt ellene) Mai nap ránk szólt, hogy szedjük le, valamint a csirkeollja mögötti fal résznél van a mi komposztunk,(saját telkünkön) azt onnan vigyünk el!

Ha szembe állok az ingatlannal, akkor a bal oldali kerítésről van szó.



2020. jún. 16. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kié a kerítés?
2020. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami a TI telketeken van, ahhoz a szomszédnak semmi köze!

Sem a komposzthoz (ha nem ér a falához), sem a dróthálóhoz, ha nem az ö kerítésére szereltétek. HA ez utóbbi így van, akkor 10 cm-rel arréb verjetek le oszlopokat és arra tegyétek át

2020. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A telket két éve vettük meg, nem tudom erre a pontos választ. Azt hittem van erre vonatkozóan egy hivatalos szabályzat.
2020. jún. 16. 13:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha leszeded a csirkedrótot, akkor meg átmennek a csirkék. A komposztot csak akkor tedd odébb, ha az ólhoz hozzá ér, mert a fal beszívja a vizet.

Én inkább 2m magas trapézlemezből csináltam volna kerítést, hogy véletlenül se lásson be.

2020. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a földhivatalban megmondják, és le is lehet méretni
2020. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nincs rá egységes szabályozás.

Nálunk kb. az volt a szokásjog, hogy a ház folytatásában lévő kerítésért felel a tulaj. Működött ez addig, amíg a többségnek volt konyhakert, kutya, macska, egyéb háziállat. Ahogy ezek kikoptak, a többség szart rá. Az csinál kerítést aki fél a dézsmálástól, meg a károktól, amit a szomszéd elszökő kutyája okoz.

2020. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

A komposzt a falához ér, akkor azt odébb tesszük.

Kerítésügyben akkor még járunk egy kört,mert azért is ránkszólt, hogy a mi oldalunkon levágtuk a kerítésen lévő borostyánt ami hozzánk nagyon átjött, amit ő a saját kerítése mentén ültetett...:-)

2020. jún. 16. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Azé a kerítés, akinek a telkén van.


Nálunk is az volt a szokás, hogy a ház folytatásában kell a ház tulajdonosának kerítést húznia. Ez az utca egyik felén a jobb, másik felén a bal oldalt jelentette. S nálunk általában a mezsgyére épült.


Ha nagyon alaposak akartok lenni, hívtok földmérőt, letűzi a pontokat, s az alapján lehet tudni, hogy merre, meddig, hány méter. Csak ez több 10 ezer forint.

S utána építeni egy másik kerítést, a mostani mellé, hogy ne lásson át.


Azt nagyon nem szeretem, ha valaki bármint nekirak, vagy támaszt, épít a szomszéd épületéhez. Szerintem ez totális bunkóság.


A borostyán miatt meg szólj neki, hogy azonnal vágja le, ami hozzátok átnő, mert ha nem, akkor glifozáttal lepermetezed.

2020. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Ma napság az csinál kerítést,akinek ez fontos .Mindegy hogy melyik oldalon van .1 a fontos,hogy a saját,a saját telkeden legyen.

Semmit sem kell elvinni,ha nem szomszédén van .Aztán meg haraphatja a hasát is .Borostyánt meg növesszen az ő oldalán .

2020. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
A borostyán miatt inkább neked kéne a szomszédnak szólni, hogy gondozza.
2020. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!