Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt vagy töri emelt...

Magyar emelt vagy töri emelt a nehezebb?

Figyelt kérdés
Van egy évem felkészülni rá, mert kihagyok egy évet egyetem előtt, és szeretnék addig csinálni még egy emeltet, hogy biztosan elég pontom legyen. Nem tudom, hogy melyikre könnyebb felkészülni önállóan.

2022. jún. 1. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyar emelt nehezebb. Én mindig szerettem olvasni, az irodalom volt a kedvenc tárgyam és még így is le lett pontozva eléggé a középszintűm. Sokkal szubjektívrbb az értékelése, míg a történelemben a megoldókulcs elég konkrétan leírja, hogy mire adható pont.
2022. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a töriről van személyes tapasztalom, de a magyarról is hallottam. A töri szerintem egyáltalán nem vészes, főleg, ha szereti az ember. Igazából nem kell plusz dolgokat tudni az átlag témazáróhoz képest (legalábbis nálunk azok elég részletesek voltak). A magyart csak egy, humán osztályba járó ismerősöm merte bevállalni, akinek tényleg a hobbija is ez a terület volt. Neki jól ment, de mindenki mástól azt hallottuk, amit az első is ír. Nehéz, sok felkészülést, olvasottságot igényel, és az értékelés is elég szubjektív.
2022. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A töri könnyebb.
2022. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Én is azt hallottam eddig mindenhol, hogy a magyar emelt milyen nehéz, a töri mennyivel könnyebb, a magyar milyen szubjektív stb... Nekem mindkettő megvolt (bár magyar szóbeli még nem), és számomra ebből az derült ki, hogy egyik sem nehezebb a másiknál, az a fontos, melyik érdekel jobban. Annyira nem vagyok oda a történelemért, nehezebb megérteni az összefüggéseket, az irodalmat viszont nagyon szeretem. Törire anno kb. négy hónapot készültem, magyarra két és felet, és ezt már munka mellett. A töri írásbelim 71%-os lett, a magyar 94... Szóval ennyit jelent szerintem az, melyik áll közelebb az emberhez, melyiket érti/érzi jobban. Egyik sem volt nehezebb a másiknál, ha a feladatlapot nézzük, ha tanul az ember, és tényleg rákoncentrál, akkor ki tudja hozni magából a legjobbat.
2022. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Semelyik sem könnyű, de valahogy én a törit egy picit egyszerűbbnek érzem. Egyrészt az elvárt követelmény jobban körülhatárolt, le van írva feketén-fehéren, hogy milyen évszámokat, topográfiát stb. kell tudni. A magyar jóval elvontabb, a javítása is szubjektívabb módon történik, emiatt nehezebb is felkészülni rá. Szerintem a döntő faktor, hogy melyik érdekel jobban.
2022. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!