Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban? Ha...

Melyik éri meg jobban? Ha orvosi vagy jogi egyetemre megyek?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel, és az a baj, hogy döntésképtelen vagyok. A felkészüléssel nem lenne gondom, mert a töri, magyar is megy meg a biosz, kémia is.

Főként arra lennék kíváncsi, hogy mivel sokat kell tanulni és a képzési idő mindkettőnél hosszú bukások nélkül is melyik érné meg jobban a fáradtságot?

Melyikkel tudok majd jobban elhelyezkedi, Magyarországon milyen helyzetben vannak az ezen a területen dolgozók, fizetés, gyakorlat stb. terén



2022. jún. 3. 22:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
Ja és azt még kifelejtettem kedves #3-as, hogy kímélj meg a privát üzeneteditől, amelyben az után érdeklődsz, hogy szándékosan vagyok-e ilyen hülye.
2022. jún. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

"joggal külföldre nem tudsz menni"


"joggal nem lehet csak úgy külföldre menni"


Döntsd már el. :D Érted a kettő mondatod közötti különbséget?


Jah de mond már el a fene nagy tapasztalatodat, mi alapjan írogatsz ekkora hülyeségeket?

2022. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Azért meg kell jegyezni, hogy ahogy nem minden jogászból lesz sztárügyvéd, úgy minden orvosból sem lesz pl. nőgyógyász jól menő magánpraxissal. Ha el is jutsz egyszer odáig, hogy jól keresel és kényelmes életed lesz, az oda vezető úton bent leszel munkaidő után is ingyen, le fognak hányni, úgy fognak beszélni veled mint a kutyával és az emberi szenvedés és aljasság legdurvább megnyilvánulásaival fogsz testközelből találkozni.


Az, hogy megy a biosz és a kémia, kevés ahhoz, hogy orvos legyél. Bírni kell a fent leírt dolgokat is, nem egy, nem két évig, hanem rosszabb esetben egy életen át. És mondhatod, hogy majd bírni fogod és a nemes célért mindent, de ha majd ez teszi ki a mindennapjaidat, az más lesz. Annyi jó szakma van még, amihez biosz és kémia kell, nem értem, miért az orvosit erőlteti mindenki.


A külföldre menés gyenge érv, egyrészt mert a kérdező direkt azt kérdezi, Magyarországon milyen a helyzet, másrészt milyen már az, hogy azért kell külföldre menned, mert itt nem tudod normális körülmények között gyakorolni a választott szakmádat.

2022. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelmű: orvosi

mindig lesz vele jól fizető àllàsod, külföldön is!

De egy hivatás tehát csak akkor menj erre ha tényleg szeretnéd ezt életed végéig csinálni.

Biológia és kémia emelt kell hozzá.

Mivel jó suliba jársz ott simán fel tudnak készíteni.

Joggal kezdetben csak kb minimálbért keres az ember ügyvédi irodákban stb, elég telített és az is nagyon magolós.

Kell hozzá ismerős h jobb helyre bekerülj jobb fizuért.

Én a helyedben az orvosit vàlasztanám ott összetartóbbak is a hallgatók, jogi karokon azt vettem eszre h megy a flegmaskodas ki vagyok mi vagyok ember stb..

Tudom mert ismeros is jart jogra voltam bulikba veluk stb és ott is ez ment!

Áokon egyutt tanulnak a hallgatok segitik egymást stb.

Nyilvàn ez nem minden jogi egyetemre igaz csak azt irtam le amit tapasztaltam az egyik helyen

2022. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az is egy fontos kérdés, hogy muszáj-e mindenképpen a kettő közül választanod, és ha igen, miért.
2022. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az orvosit azért választottam, mert érdekel és szeretném csinálni, a jogot pedig azért, mert a szüleim szeretnék és valamilyen szinten az is tetszik, de szerintem végül az orvosra esik a választásom, mert jobban is érdekel és a reál tantárgyakat szívesebben tanulom.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2022. jún. 6. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!