Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban elzüllöttem a kollégiu...

Valóban elzüllöttem a kollégiumban?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, mérnöknek tanulok, minden félévben 3,8-4 közötti átlagom van. Minden tárgyam megvan.

Alapból csendes, visszahúzódó vagyok, amin az egyetemi kollégium segített. Azóta nyíltabb vagyok, nem szorongok társaságban, eljárok velük bulizni, de a tanulást nem hanyagolom el. Nyilván nem szoktam túlzásba esni az ivással, nem csinálok semmi hülyeséget.

Az egy év alatt három alkalommal azonban sikerült kicsit többet innom a kelleténél, ami után szégyellem, de vissza kellett kísérniük a szobatársaimnak a szobámba és hánytam is..

Nem cigizek, sosem drogoztam, viszont előfordult, hogy a barátomnál aludtam néha, aki szintén kollégista. A szüleimnek nincs baja a barátommal, rendesnek tartják.

Egyetem után nem terveztem alkoholista lenni, mégis úgy kezelnek itthon, mintha nagyon elrontott volna a kollégium. Otthon ugyanúgy viselkedek, mint azelőtt, az időm nagy részében tanulok... Akkor meg miért mondják, azt hogy elromlottam meg kifordultam magamból??? Ez a három alkalom szinte semmi ahhoz képest, amit más ismerőseim csinálnak.



2022. jún. 7. 11:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Otthon nincs velem egykorú társaságom és a gimnáziumban sem volt valami sok barátom.

Viszont az egyetemen nagyon jó a közösség és odafigyelünk egymásra. Ez a fent említett három alkalom is velük történt.

Valóban annyira elromlottam volna?

2022. jún. 7. 11:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen normális

a szüleid nyilván nem értik, ha nem élték át ezt

2022. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Melyik egyetem?
2022. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Debrenceni egyetem, miért?
2022. jún. 7. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha normálisan tanulsz és nem csinálsz olyat, ami rossz, háromszor pedig valami olyat tettél, ami rossz, de tudod, hogy az rossz és nem akarsz megint ilyet csinálni akkor nincs baj. Az normális, hogy jó érzés közösségben lenni másokkal, akikkel szeretitek egymást. Ha nem visz bele a társaság rossz dologba, akkor nincs baj azzal, hogy barátkozol velük. De ha meg hasonló lenne, akkor tudod mi a jó és cselekedj akképpen. :)
2022. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint, hogy ne hagyd magad belevinni olyan dologba, ami nem jó.

(Az utolsó válaszoló vagyok)

2022. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A jövőben igyekszem változtatni ezen. Habár az említetten kívül egyéb hülyeséget nem csináltam, de nem is szeretnék.

2022. jún. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!