Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért megy ennyire nehezen a...

Miért megy ennyire nehezen a gyerekeknek a matek?

Figyelt kérdés
Ki a hibás? Szerintem, ha odateszed magad és van egy kis önszorgalmad akkor az alapvető dolgok kell, hogy menjenek. Nagyon hiányos a tudása a legtöbb gyereknek, nem látja az azonosságokat, összefüggéseket és szerintem ez a gyakorlás hiánya. Miért van ez így? A diák hibáztatja a tanárt a tanár a diákot. Ki tehet erről? Mi lehetne erre a megoldás?

2022. jún. 7. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert nagyon egymásra épül az egész plusz a matektanárok nagyrésze egy semmirekellő
2022. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Én sajnos azok közé a diákok közé tartozok, akiknek kell az, hogy "miért".

Nem tudok magolni, ha valamit megértek, hogy azt miért úgy kell, rájövök a nyitjára, akkor onnantól megy. Ez bármire igaz, nem csak a matekra.

Sajnos általánosban nagyon rossz volt a matek tanárom, semennyire nem foglalkozott velünk, sőt..

Középsuli talán harmadik évében lett normális matektanárom, ahol megértettem az egyenleteket, a geometriát meg még pár apbórbb dolgot, de nem az alapokból. Az alapok hiány súlyos gond volt nálam, amit ugye már egy jó tanár sem tudott orvosolni.


Valamint igen, önszorgalom sokat dob a dolgon. De nem mindegy, hogy láttál-e már kereket és csak újra fel kell találni, vagy találd fel a kereket. Egyetemen van olyan tárgyam ahol egy alap tudással önszorgalomból sok óra belefektetett idővel, áttanult éjszakákon át, de nagyjából megtanultam az anyagot.

Míg másik tárgyól nulla alappal, az órán való jelenlét, plusz pár óra tanulással ötössel teljesítettem a tárgyat.

Nagyon nem mindegy, hogy ki az aki tanít, mennyire jól magyaráz. Nekem kell a tanári magyarázat, az önerő sajnos kevés.

2022. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
1. Te ostoba vagy. Gondolom 2 agysejttel neked sem ment a matek, és ez nem a tanár hibája.
2022. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám mindennap előírt egy csomó plusz feladatot matekból. Ment is a matek, milyen érdekes.
2022. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

A gyerekek nagyon kevés tudással mennek már általános iskolába is. Alap dolgok nem mennek. Ott pedig nagyon gyors a tempó, nincs idő arra, hogy kellőképpen bevésődjenek olyan alapműveletek, amelyekre a többi épülni fog. Ha csak egy valamin elcsúszik, vége, sosem fog menni a matek. Ez nem a tanár hibája, hanem a tantervé, amely nincs összhangban a gyerekek életkori sajátosságaival.

Plusz, egyre kevesebb a szaktanár, ami később még tragikusabb lesz ami a tanítást illeti.

2022. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek rákényszerítve a megértésre, és az óraszám is alacsony. Betanulnak pár feladattípust, aztán tz után el is felejtik.


Megoldás lenne:

1. Magasabb óraszám

2. Szöveges feladatok (lásd: fizika példák)

3. Jobban el lehetne menni alkalmazott irányba (tudományos, informatikai tárgyak jobban fedjék át egymást)

2022. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gondot én abban látom, hogy a gyerekek hamar feladják; nem értenek egy feladatot, rögtön, az „á, én ehhez hülye vagyok”, és még az „ezt úgysem fogom használni sehol”, és máris elvágják maguk előtt az elvi lehetőséget is, hogy megértsék.

A másik dolog, hogy a tanárok nagy része ELVÁRJA, hogy a diákok mindent elsőre megértsenek. A kérdezni mernek, akkor jön az „ezt hogy nem lehet érteni” lekezelő reakció, és így még a kedvet is elveszik a tanulástól.


Szóval tanár-diák oldalon is van bőven probléma.

2022. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3.


Ezt mondjuk pont beszoptad.

Ment a matek, programozó vagyok, de a tanáraim egy forintot nem értek.

Mateking, matektanárok stb

Így sikerült letudni.

2022. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tanul a gyerkőc nem kéne baj legyen nekem is voltak rossz tanáraim is és mégis nem bújtam meg hanem remeken teljesítettem szorgalommal kitartással.Sok sikert kívánok magának és a gyermekének.


Piri,63

2022. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bferike ***** válasza:
100%

Rossz a metodika.

A feladatok már akor absztraktak, amikor a gyerekeknek nincs is absztrakciós képességük.

Igaz, amit írt valaki nem az életkori sajátosságok szerint megy a tanmenet.

Ahogy a kísérletek hiánya miatt rossza tt. oktatás, ugyanez a helyzet a matekkal is.

2022. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!