Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi pontszerzésbe az...

Érettségi pontszerzésbe az évvégi jegyek közül a magatartás, szorgalom jegy is beleszámít?

Figyelt kérdés

2022. jún. 8. 23:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Huh jó.

Csak az alaptantárgyak(matek,magyar, töri) meg a választott akkor,ugye?

2022. jún. 9. 00:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Matek, magyar, töri, egy nyelv és egy természettudományos tárgy.

Itt mindent megtalálsz a pontszámításról, főként ha a baloldali menüt is használod:

[link]

2022. jún. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem, de attól még viselkedhetnél normálian, meg tanulhatnál, főleg, ha továbbtanulásban gondolkodsz, mert hiába vesznek fel az egyetemre, ha nem tudod fegyelmezni magadat és amikor kell, leülni tanulni, akkor rövid úton le fogsz morzsolódni.
2022. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4. Ne ítélkezz! 4-est kaptam mindkettőből, csak azért mert késős vagyok, de lényegében ennek se a szorgalmamhoz, se a magatartásomhoz nincs köze.
2022. jún. 9. 14:17
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

1. Nem ítélkeztem, hanem tanácsot adtam.

2. Akkor mihez van köze? Aki elég fegyelmezett, az nem késik el, mert önfegyelemmel rá tudja venni magát, hogy időben elinduljon.

2022. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
#4-6: Az egyik volt osztálytársam is nagyon késős volt. Néha saját hibájából késett, néha a tömegközlekedés miatt (és nem, nem tudott volna előbb elindulni, vidékről van szó). Nálunk ezt nem vették figyelembe a magatartás és a szorgalom osztályozásánál, de egyébként közel kitűnő tanuló volt. Egyetemen is késős volt, de a tanulással és a magatartásával soha nem volt gondja, a késés meg egyetemen (legalábbis egy nagyobb szakon) pont senkit nem érdekel. Jó tulajdonság ez? Nem, ezt senki nem állítja. De ha én azt írnám, hogy "aki a való életben is kéretlenül osztogat ilyen jellegű tanácsokat, azt általában gyorsan meg szokták utálni", akkor azt jó tanácsnak vennéd?
2022. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6. Ahhoz hogy tanácsot adj, kell egy bizonyos fajta ismeret. Tehát előre megítéltél valamilyennek és úgy adtál tanácsot.


Oké, egy probléma van velem, hogy kések, de ezen kívül egyszer nem szóltak még rám, ez nem hiszem, hogy egy teljes jegy levonást érne.

De mindegy is ha nem pont.

2022. jún. 9. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"egy probléma van velem, hogy kések, de ezen kívül egyszer nem szóltak még rám, ez nem hiszem, hogy egy teljes jegy levonást érne"

Nem az a lényeg, hanem hogy mi van a házirendben a késésekkel kapcsolatban. Nálunk nem lehet ötös az, aki sokszor késik - valószínűleg nálatok sem. Meg az is lehet, hogy csak nem tudatosult még benned, hogy más gond is van veled.

2022. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert a házirendek híresen értelmesen vannak megfogalmazva. :D Biztos azzal is rengeteg gond van, aki mondjuk festi a körmét, pedig a házirend azt tiltja.

Még mindig nem mondta senki, hogy király dolog késősnek lenni, de ne csinálj már úgy, mintha a kérdező valami deviáns viselkedésről számolna be. Meg ettől le fog morzsolódni az egyetemen... Te hallod magad? Nem arról van szó, hogy nem tanul, lusta vagy hobbiból veszekszik a tanárokkal. Késik! Egy nagyjából 250 fős egyetemi szakra jártam alapképzésre, mesteren vagyunk kb. 40-en. Még a mesterképzésen sem érdekel senkit, ha fél órát késel egy másfél órás óráról, az alapképzésen meg konkrétan észre sem vették. És nem a késők morzsolódtak le, hanem gyakran azok, akik már jóval az előadások előtt ott voltak beszélgetni, majd végig telefonozták az órát. Vagy akik meg sem jelentek. Aki késik egyetemen, az legalább arra motivált, hogy bemenjen, márpedig sok, frissen otthonról szabadult elsőévesnél már az is nagy teljesítmény.

2022. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!