Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs értelme iskolába járnom,...

Nincs értelme iskolába járnom, egyáltalán élnem az alábbi dolog miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, messze van még de érettsegin úgyis azokat a tételeket húzom ki amiket a legkevésbé tanultam meg, ezáltal szerencse alapon nem lesz belőlem senki. A szerencsén fog múlni éveim, életem munkája. Azon a pár nyomorult kihuzott tételen!😭

Még nem vagyok ott 16 és fél éves vagyok, 9.es év végén lány.

Gondolkodtam az öngyilkossagon, illetve azon is hogy van e értelme folytatnom a sulit ha úgy is szerencsétlen kimenetele lesz a dolognak. Ha még jó tetelt is huzok ki akkor is a stressz miatt nem fogom jóra megírni. Pláne hogy aznap aludni sem fogok tudni a stressz miatt. Nem látom értelmét egy olyan életnek ami a szerencsén és a stresszel dől el.



2022. jún. 9. 22:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
Neked pszichológushoz kellene fordulnod.
2022. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartasz még ott -> van még időd -> fel tudsz készülni -> kevésbé múlik a szerencsén.


Probléma -> megoldva.

2022. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a legrosszabb amit történik az az, hogy rossz tételt húzod nem tudod. Átmész tegyük fel kettessel. Később bármikor megismételheted. Igaz pénzért, de van rá lehetőséged.
2022. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

Én még azt is hozzátenném, hogy mentem már át úgy dolgozaton, hogy előtte levő nap után semmit nem aludtam, ha jól emlékszem. Emiatt nem biztos, hogy megbuksz.

Úgy meg, hogy keveset aludtam, többször is mentem át. Egyetemen is írtam 90 % feletti dolgozatot. Ez jelenthet motivációt. : )

Különben pedig egyrészt nem biztos, hogy olyan tételt húzol, amire nem tanultál, másrészt, ha át akarsz menni, és/vagy nem akarod, hogy ez legyen, készülj fel!

2022. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

A 90 % feletti dolgozatot úgy írtam, hogy előtte keveset aludtam.

(Utolsó vagyok)

2022. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

(Ismét az utolsó vagyok)

És ha felmerülne feleltem is már úgy, hogy jeles lett az eredmény, úgy hogy előtte levő nap keveset aludtam.

2022. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Azt érzem hogy emiatt a sulit folytatnom sem érdemes :(

Úgysem sikerül és megy a kukába a 4 (5 mert technikum) tanulása, munkája.

2022. jún. 10. 10:34
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg végig fogod tanulni azokat az éveket ami az érettségiig vezet, akkor egyértelműen nem is lesz olyan tétel amit nem fogsz tudni. Azok mindig a tananyagból állnak össze, utolsó évben pedig a legtöbb órán konkrétan csak az érettségire fogtok készülni. Teljesen fölösleges évekkel előtte izgulni. A lényeg hogy átmenj, senkit nem fog érdekelni, hogy most éppen kettes vagy ötös lettél valamiből, és hidd el, nem olyan nehéz átmenni, mint ahogyan azt beállítják (főleg a tanárok).
2022. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Épp ez a gond. Hogy a jegyeimet nem nézik csak azt hogy qzon az egy napon stresszes helyzetben mit produkáltam. Az alapján itélik meg életem munkáját.
2022. jún. 10. 15:58
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát azért ennyire nem tragikus a helyzet, ahogyan Te látod.

A legegyszerűbb, ha minden tételt megtanulsz, és akkor nem kell félned tőle, igazából máshogy nem megy. Mindenki utál szerintem szóbelizni, és mindenki izgul. Én szinte rosszul leszek a vizsgákon (jogi vizsgák, az érettségi ehhez képest...).

Egyébként az írásbeli sokkal többet ér, mint a szóbeli vizsga. Csak egy példa: a töri írásbelim 80 pontos lett, a szóbelin jó tételt húztam, mindent elmondtam, de végeredményben csak 86 pontos lett a töri érettségim. Az írásbelinél biztosan nem izgulsz majd annyira, hogy ne jusson eszedbe a válasz, lesz időd gondolkodni, lenyugodni. Amúgy megnyugtatlak, hogy én pl. végig lazáztam a gimnáziumi éveket, utáltam tanulni, csak az érettségi évében kezdtem tanulni, és kimondottan a tételekre ráfeküdni. Töriből is csak kettes voltam végig, és mégis 5-re vizsgáztam. De mindenképpen tanulj az évek alatt is, mert nekem így nagyon nehéz volt behozni a lemaradást.

2022. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!