Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki milyen átlaggal került be...

Ki milyen átlaggal került be a Campus Hotelbe? Mennyire nehéz összeszedni a tanulmányi pontokat?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hanyad éves vagy?
2022. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elsoeves
2022. jún. 28. 08:42
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia. Az elsőéveseknél nem a tanulmányi átlagot hanem a szociális rászorultságot nézik. A szociális ponthatárokat a Campus hotelben itt találod: [link]

A szociális pontszám összetételét pl.: a családszerkezetre (pl.: nagycsaládos), anyagi helyzetre (pl.:hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű), tartós betegségre, vagy tanulási nehézségre (pl.: Sajátos nelevelési igényű) kapod. (a lista nem teljes érdemes elolvasni az elsősöknek szóló felvételi tájékoztatót amit a kollégiumok oldalán megtalálsz itt: [link] )


Mivel a kérdésedel a tanulmányi pontokra utaltál íme:

Felsőbbévesként már ketté van osztva tanulmányi és szociális pontszámra. Tanulmányi pontszámnál maximum 200 pontot kaphatsz amit a következőkre szempontokra adnak: 60%-ot azaz 120 pontot kaphasz tanulmányi átlagra és 20%, vagyis 40 pontot kaphatsz az egyéb szakmai munkára (TDK stb.), és ugyancsak 20% ot vagyis 40 pontot kaphatsz közéleti tevékenységekre (HÖK stb).


Az átlag számítása a következőképpen zajlik (itt is csekkolhatod: [link]


A tanulmányi pontszám kiszámításához először azt szükséges megnézni hogy a hallgató tanulmányi átlaga kevesebb esetleg több mint a csoportátlagot. A csoportátlagot úgy számoljuk ki hogy az egyes szakok hallgatói csoportátlaga vagyis az adott szakon tanuló hallgatók eredményeiből számított átlagot vesszük alapul és ezen átlagok számtani közepe adja a csoportátlagot. Ha egy szakja van az adott jelentkezőnek, akkor a hallgatóval azonos évfolyamra járó, az adott szakon tanulók (magyarán: szaktársak) eredményeinek átlaga lesz a csoportátlag.

Ha a jelölt tanulmányi átlaga a csoportátlag alatt van, a hallgató számára adható pontszámot az alábbiak szerint számítják ki:

65 + (t.átlag – csoportátlag) x 50

Minimálisan adható 0 pont. Ha a hallgató eredménye eléri a csoportátlagot, 65 pontot kaphat és ha a csoportátlaghoz képest 0.1 kissebb az átlaga az -5 pontot jelent.

Ha a pályázó tanulmányi átlaga több mint a csoportátlag, akkor a pontszám: 65 + (t.átlag–csoportátlag) / (5 – csoportátlag) x 55

Nyilvánvalóan az 5,00-ás átlag ér 120 pontot és a többi esetben a kapott pontszám a csoportátlagnak és az 5.00 átlagnak megfelelő pontszámok közé esik. Vannak speciális esetek azokat nem részletezem, de ha valaki kíváncsi rá a fenti linken elolvashatja.


"Mennyire nehéz összeszedni a tanulmányi pontokat?"


Szerintem ez nagyban attól függ milyen szakon tanulsz. Én pl.: TTK-s vagyok és nálunk azért igyekezni kellett hogy meglegyen ez a pontszám. De folyamatos tanulással ismétléssel teljesíthető, úgy gondoldom. Szakmai munkánál pl.: ahogy írtam is pl.: nálunk TDK-t esetleg egyéb nagyobb horderejű versenyeket pudlikációkat számítanak be. A nyelvvizsga is számít, illetve ha sportolsz valamit (versenyeken jó helyezést értél el) vagy művészeti szinten kiemelkedő teljesítményt nyújtasz. Az is számít ha demonstrátor vagy kollégiumi bizottsági tag, HÖK tag, tanszéki tanács hallgatói képviselője vagy. (Ez csak néhány példa, a felsorolás nem teljeskörű) Az utóbbiak miatt nem kell aggóni azok nélkül is simán felvesznek koliba ha nincsenek olyan tevékenységeid de jó a tanulmányi eredményed.


Most így ennyit tudtam leírni remélem tudtam segíteni.


Szép napot! :)

2022. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok, hogy vetted a fáradtságot, hogy ennyi mindent, ilyen részletesen leírj! Ezt komolyan gondolom.


A kérdés kiírása után nekem is sikerült megtalálni a JTSZ-t és abból mindent megtudtam, amit kellett. Látom, a lényeget írtad ki belőle, ami nekem már nem új információ. De akik később ide fognak tévedni, azoknak megváltás lesz.


Viszont van egy dolog mégis, ami nem olyan tiszta: Ha egy nyelvből több nyelvvizsgám van (pl. egy B1 és egy C1), akkor arra külön jár pont, vagy nyelvenként a legtöbb pontot érő nyelvvizsgára kaphatunk csak pontot. Szerintem ez nem volt benne a TJSZ-ben, ha jól emlékszem.


Mellesleg lehet pontosítanom kellett volna. Másodéves leszek és szerencsére felvettek a Campusba! :D

2022. júl. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!