Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen szakmai gyakorlat...

Egyetemen szakmai gyakorlat alól felmentés?

Figyelt kérdés
Tartós beteg súlyosan mozgássérült vagyok nappali képzésre jelentkeztem de nekem távoktatásban fog megvalósulni az egész. Meg tudtam, hogy aki szak.gyakorlatot végez azt bejelenti a munkaügy de a tesóm ápolásin van velem és ha gyakorlatra mennék az ápolási megszűnne. Ezért szeretnék felmentést kapni szerintetek ez lehetséges?
2022. jún. 10. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szakmai gyakorlat a képzés része, akkor az alól nem adható felmentés.
2022. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A szakmai gyakorlat egy tantárgy tulajdonképp. Az alól sem kapsz felmentést, hogy teljesítsd egy tárgyad. Megy egyébként minek végezted akkor el a szakot, ha nem vagy képes dolgozni a szakmádban? Előbb vagy utóbb el kell kezdened.
2022. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a tanulmányi osztálytól kéne megkérdezned.
2022. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelentik be. Én kétszer végeztem egy szakhoz, egyszer államin ingyen, egyszer magáncégnél fizetéssel, egyik se volt bejelentve.


Ha olyan a szak, hogy ülve megcsinálod, akkor ugyanez a munka egy másik intézménynél miért nem megy? Utána hogy fogsz dolgozni? Már mindenkit minden alól fel kell menteni? A szakdolgozatot vagy a záróvizsgát ne vegyék figyelmen kívül?

2022. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Diákszövetkezeten keresztül alkalmaznak ilyenkor a cégek.


Biztos be van jelentve valamilyen módon, hiszen a diákcég is jövedelmezik utánad, amire fizet adót, meg a diákbérből is lejönne az SZJA, de azt jelenlegi helyzetben visszakapod, de attól még gondolom valamilyen formában megjeleni, hogy diákmunkát vállalsz.


Feketén nem hiszem, hogy foglalkoztatnak.

2022. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, ez feketén megy. ELTE-n végeztem, annyi az egész, hogy xy cégnek vagy van x évre szerződése az egyetemmel, hogy ingyen vállal gyakornokokat 6 hétre, vagy nincs, és a diáknak kell jelezni, majd megkötik, ha talál olyat, aki vállalná. Ez az egyetem és a fogadó intézmény között működik, semmi köze a diákmunkásokhoz. Én akkor se voltam bejelentve senkihez, amikor fizetést kaptam érte magáncégnél, adóznom se kellett utána.
2022. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6# Bejelentve nem leszek, mert nincs munkaviszonyod. Diákmunkán vagy, ami nem egyenlő a szimpla foglalkoztatással.


Viszont nem feketén vagy.


Az ingyenes gyakorlatnál nem tudom hogy van. Ott biztos nem kell diákszövetkezetet bevonni.

2022. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!