Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen táskát vegyek egyetemre?

Milyen táskát vegyek egyetemre?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemista leszek de nem tudom, hogy milyen táska lenne praktikus? Lány vagyok

A táska dolgot úgy értem, hogy az egyetemisták milyen táskába szokták vinni a cuccaikat illetve milyen cuccoknak kell abba beleférni?

A hétköznapi életben inkább divattáskát hordok és nem hátizsákot mert jobban kézre áll.

Ilyenre gondoltam [link]

Vélemény?

Laptop mindig kell vagy csak pár órán? Mert olyan laptop táskám van amibe belefer 2 füzet még. Tehát ha mindennap kell laptop és nem sok cucc kell akkor egyben megvan oldva a táska kérdésem is



2022. jún. 11. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne izguld ennyire túl a dolgot. Olyat használj amit szeretsz.
2022. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mekkora kell? Minek kell bele férni?
2022. jún. 11. 08:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyi. Van pár a4es lappal és egy reklámtollal jár előadásra, van aki fél papírbolttal.

Csináld ahogy jó neked.

2022. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen mindegy, amilyet akarsz. Ez a táska mondjuk szerintem csúnyácska, de ha neked tetszik akkor ez is jó lesz.

Nekem az egyetemre járós táskáim: Vans hátizsák, műbőr hátizsák, vászon szatyor, pici váll táska pont a tabletem fér bele

Laptopot nekem nem igazán kellett vinnem, felesleges cipelni. Leggyakrabban tablet, víz és egy toll ami nálam van. Tablet előtt meg egy darab füzetet vittem magammal.

2022. jún. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mik az igényeid.

Nekem Swiss Digital táskám van, ilyen: [link]



Ami nekem kellett az elmúlt években: Fél literes kulacs, kulcsok, pénztárca, két toll, 1-2 füzet, laptop (kisméretű, mert a nagy nem fér a táskába - viszont a számolós tárgyakat nem lehet laptopon vezetni, ezért kellett a füzet), és egynapi kaja, mert a menza/kifőzde drága volt, ellenben napi 6-8-10 órát ültem egyetemen. Ezen felül csak pár apróság, pl ha éjjel nem töltöttem a telefonomat akkor töltő, néha könyv.

Amibe ezek neked beleférnek, az már jó. Tankönyveket nem kell vinned, laptop vs füzet kérdése szak- és emberfüggő, kaja a pénztárcád és az étkezési szokásaid függvénye.

2022. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen szakra fogsz járni, de nálunk vagy laptopot/tabletet, vagy füzetet vittek az emberek, mert csak jegyzetelni kellett, annak meg mindenki más módját szereti. Szóval nem biztos, hogy kelleni fog laptop is, ha viszel füzetet, és fordítva.

Én általában sima kézi táskával járok. Belefér 2-3 füzet (a kicsiket szeretem, mert a nagyok nálam soha nem telnek be, de amúgy a nagy is beleférne a táskámba), kis henger alakú tolltartó, amiben elfér pár toll, egy-egy ceruza, radír és szövegkiemelő, kulacs, szendvics/péksüti/egyéb kaja, zsepi, kézfertőtlenítő, stb., telefon, pénztárca, kis méretű esernyő. Kis hely még így is marad benne, úgyhogy belefér néhány dolog, ha pl. suli után boltba megyek.

Eddig kb. 2-3 alkalommal mentem laptoppal suliba, akkor a laptop táskámat vittem, amiben szintén elég sok hely volt a többi cuccomnak. Illetve van egy kisebb, divatosabb hátizsákom is, amit akkor használok, amikor valamiért a szokásosnál kevesebb füzet vagy hasonló van nálam.

De szerintem is kicsit túlgondolod. Azt használd, ami kényelmes. Van csoporttársam, aki sportos hátizsákkal, más kézi táskával, megint más meg vászon válltáskával jár. Teljesen változó, hogy ki mit szeret, az a lényeg, hogy elférj benne. Azt meg úgyis neked kell kitapasztalnod, hogy mennyi cuccod lesz egy átlagos hétköznap.

2022. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először tapasztald ki miket viszel. Pl. lehet füzeteknek elég egy kistáska, de közben meg viszel magaddal ebédet, innivalót, esernyőt is.


Laptop is attól függ. Alapszakon mindenki füzetbe írt, míg mesteren (fordító) gépen csináltuk a fordításokat. Én nem is egységesen vittem egy táskát, hanem az aznapi dolgokhoz néztem, hogy melyikbe fér be.

2022. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Laptoptáska nagy előnye, hogyha nem kell laptop akkor remekül elfér benne pár könyv, mappa, a töltő helyén meg szendvics, powerbank stb. Vannak hátizsák kivitelű laptoptáskák is, nekem ezek jöttek be legjobban.
2022. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Szerintem megvárom az egyetem kezdést ésha nem lesznek jók a mostani táskáim akkor veszek olyant ami biztos jó lesz.
2022. jún. 12. 21:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egy kezemen megtudom számolni, hogy egy év alatt hányszor viszek laptopot egyetemre. Van, aki azon szokott az előadásokon jegyzetelni, de vannak olyan óráim, amin vannak képletek, stb., és tudom, hogy wordben is megoldható a képlet leírása, meg minden, de engem csak lassítana, ha azzal is leállnék szórakozni. Mondjuk én alapból nem szoktam annyit jegyzetelni, de ha igen, akkor füzetbe, vagy előre kinyomtatom az óra anyagát (diasort), és amellé jegyzetelek. Én olyan keveset szoktam jegyzetelni, hogy egyszerűen nem éri meg csak emiatt a laptopot hurcolni, mert ha jegyzetelek, akkor is a kinyomtatott diasorhoz. Általában van nálam 2 füzet (ez a 2 füzet is csak azért van nálam, mert pl. van matekom, ahova azért nem árt), kulacs, kaja, számológép, pár toll a táskámban, és ennyi. Szóval ez szerintem szakfüggő is. Meg emberfüggő is. Mármint, te laptopon szeretsz inkább jegyzetelni vagy füzetbe? Ha füzetbe, akkor is szerintem elég pár füzetet magaddal vinni, és ennyi.


Amúgy én is ilyen divattáska féleséget szoktam hordani, és a legtöbb lány is, ha jól látom, viszont ha viszek laptopot, akkor féltem a szimpla táskámba belerakni a laptopot, akkor mindig egy laptoptáskát viszek, amibe azért a fontosabb dolgok szintén beleférnek. Amúgy nem kell nagy táska, főleg ha nem is akarsz laptopot vinni magaddal, csak néha. Olyan táska kell, amibe azért 2-3 füzet elfér, illetve víz, stb. Szerintem ez elég, de ez szerintem szakfüggő, nálunk ennyi cucc elég, de lehet máshol pedig alapból napi szinten több füzetre van szükség, vagy esetleg könyvre.

2022. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!