Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már az érettségire való...

Ha már az érettségire való tanulás is nagyon megerőltető, jó ötlet egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van az egészből, kb 1 hónapja folyamatosan készülök a szóbelikre, de úgy érzem az agyam már nem képes befogadni ezt a sok információt. 1 héttel a szóbelik előtt már egyenesen semmit nem tudok megjegyezni. Olvasom a tételeket és még csak felidézni sem tudom mit olvastam 4-5 percet ezelőtt.


Érdemes egyáltalán egyetemre mennem, ha már ez is kifog rajtam?



2022. jún. 14. 10:26
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
68%

Szerintem simán pihentetheted, csak úgy telnek az évek (ami nem vaj, mert jobb esetben bölcsesség is türelem száll az emberre). Akkor kell egyetemre menni, ha úgy érzed szükséged van rá és kész vagy rá, hogy sokat tanulj.

Őszintén mondom ma több embernek van diplomája, mint amennyinek tényleg kellene, a fele már az anyag 3/4- el os felejtette…természetesen nem is abban a szakirányban dolgozik (anyudiploma, vagy drogos diploma).

Szóval ha van amit szeretsz csinálni menj szakképzésre, felnőttképzésre, ha pedig pár év múlva úgy érzed, hogy az előre haladáshoz kell diploma, akkor nosza neki.

2022. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem te is tudod a választ, csak megerősítésre vágysz.
2022. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Ennek a kérdésnek nagyon örülök.

Én azt terveztem hogy tovább tanulok, végig kitűnő voltam de ez a 100 tétel kifog rajtam. Elment a kedvem a további tanulástól. Megyek egy egyszerű tanfolyamra inkább.

2022. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Mi a mérnökin EGY nehezebb vizsgára annyit tanulunk mint az egész érettségire összesen. És így se biztos a kettes. Pl mecha1,2,3. Vagy a matek 1,2,3. De ezt inkább érteni kell nem magolni. Volt hogy egy vizsgára két hétig készültem és épp nem buktam meg. Írom ezt úgy hogy 5 ös emelt műszaki tárgyas érettségivel (90%) mentem egyetemre. Szóval ha az érettségi is gondot okoz, megeröltető, ne menj egyetemre mert úgyis kibuksz. Persze nem biztos, lehet belejössz. Rengeteg energiát igényel az tény.
2022. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az érettségi is, és minden egyetemi vizsgaidőszak nehéz és megerőltető volt. Ennek ellenére elvégeztem, csúszás nélkül. Anélkül a diploma nélkül nem lenne ilyen állásom.
2022. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez attól is függ, azért a sok tanuláshoz is kell "gyakorolni". Szóval ha eddig még sosem tanultál ennyit a középiskolás éveid során, akkor csak hirtelen beleugrani és megtanulni ennyi tételt eléggé megerőltető lehet, szóval akkor azért érthető, hogy az érettségire való tanulás is nagyon megerőltető. Viszont szerintem egy idő után az ember belejön a tanulásba, de nyilván ha az ember sosem tanult még ennyit, aztán hirtelen odaadnak ilyen sok anyagot, akkor az megerőltető, de szerintem ez nem jelenti azt, hogy az egyetemet rögtön ki kell zárni.


Például egyetemen nálam is volt olyan, hogy 3 hetet tanultam 1 vizsgára, és megbuktam. Én érettségire sem tanultam 3 hetet, aztán itt 3 hetet tanultam, és megbuktam. (amúgy utána 5 nappal később átmentem a vizsgán, szóval azért nem volt teljes kudarc) Viszont olyan is volt, hogy 2 napot tanultam rá, és 4-est vagy 5-öst kaptam. Nyilván itt is vannak nehezebb tárgyak, vagy olyan tantárgy, ami nem is az, hogy nehéz, csak számodra az anyag nehezebben befogadható. Igen, erre fel kell készülni, hogy lesznek nehézségek, lesz olyan tantárgy valószínűleg, ahol csak azért is nehezen fogsz átmenni, viszont nem lehetetlen. Ha van egy célod, ha tudod, hogy milyen szakra akarsz menni, akkor csak ez ne tartson vissza. Mielőtt egyetemre mentem, én se tanultam még sosem annyit, mint amennyit most egy vizsgára kell tanulni. Dehogy voltam benne biztos, hogy én ezt bírni fogom, de még is tovább tanultam. Szerintem ha mindenképp egyetemre akarsz menni, akkor meg kell próbálni. Csak ezért ne mondj le róla, mert később bánni fogod, hogy meg se próbáltad. Hidd el, az egyetemen mindenkinek vannak nehézségei, senki sem úgy született, hogy minden tudás bent van a fejében.

2022. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez egyébként teljesen normális, hogy a végén már úgy érzed, nem tudsz semmit megjegyezni. Szóbeli előtti napon akármit kérdeztek volna, nem tudtam volna válaszolni, de végül (valószínűleg) jól sikerült.

Ha célod van az egyetemmel, akkor csináld, és menni fog. A mostani érzéseid pedig érthetőek.

2022. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is folyamatosan tanultam. Mindig tanulós voltam, nekem nem ment a dolgok megjegyzése hallás után már középsuliban sem.


A harmadik diplomámtól már csak másfél év választ el. 😊


Az egyetem más. Egyrészt (szerintem) zömében érdekesebb dolgokat tanulsz, másrészt jobban a rutinod része a tanulás. Voltak nagyon kemény vizsgáim, összességében az egyetem valóban nehezebb is. Ellenben az érettségi szar. Fárasztó, unalmas, szerintem tiszta hülyeség az egész, a matekot meg a nyelvi tárgyakat kivéve... Ebből adódóan valahogy mégis nehezebben ment, legalábbis nekem.

2022. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Én az érettségit sokkal rosszabbul éltem meg mint az egyetemet. Az érettségi volt az első nagy mérföldkő az életemben, nem voltam még hasonló szituációban, nem volt meg a rutinom, hogyan kell készülni stb., illetve négy évig azt kellett hallgatni a tanárainktól, hogy így megbukunk, úgy megbukunk, ezt sem fogjuk tudni, azt sem fogjuk tudni…. miközben a másik oldalról meg azt hallod, hogy az érettségi semmi, egy nagy nulla, mindenkinek sikerül, szégyen ha valaki nem tudja megírni, ez a minimum stb. Én nagyon szorongtam miatta és féltem tőle ezek miatt, illetve a tanáraink sem voltak túl segítőkészek, támogatóak. Az egyetemen viszont nekem inkább pozitív tapasztalatom van ezekkel, sokkal segítőkészebb oktatói vannak, általában azt kérik vissza a vizsgákon amit valóban megtanítottak vagy legalább a felkészüléshez szükséges anyag biztosított számunkra, mindig egyértelmű a követelmény és jobban be tudod osztani az időd, tudatosabban tudsz készülni a számonkérésekre (ugye félév elején kapsz egy tárgytematikát benne minden fontos infóval, az anyaggal és követelményekkel, míg gimiben az érettségire való készülés közben még ott a házi, most írjunk egy röpdolgozatot, jövő héten tz stb.). Az sem mindegy, hogy egyetemen jó esetben az érdeklődési körödnek megfelelő dolgokat tanulsz, van hozzá egy belső motivációd is. Valamint én mindig azt érzem, hogy sokkal kisebb a tét mint mondjuk az érettségin (nyilván ez nem mindenre igaz, de pl. egy tárgyból nálunk kötelező három vizsgaalkalmat biztosítani egy vizsgaidőszakon belül, ha megbuksz mehetsz újra minden gond nélkül és javítani is lehet). Úgyhogy nekem az egyetem sokkal kevésbé megterhelő így, pedig én is sokat tanulok, bejárok az órákra, valóban nagy a követelmény stb., tehát ezt sem veszem félvállról. Az érettségi mégis sokkal rosszabb élmény.
2022. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnám. Mit veszíthetsz vele?
2022. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!