Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi fellebbezés esetén...

Érettségi fellebbezés esetén csak az adott vizsgarészt ellenőrzik újra?

Figyelt kérdés

Vagy az egészet újra átnézik?

Emelt angolhoz nyújtottam be fellebbezést.



2022. jún. 15. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
10. Hát tessék jogszabályt olvasni. A fellebbezés, csak jogszabálysértés miatt lehet és csak írásbeli részre vonatkozhat. Ekkor az egész írásbeli vizsgát megvizsgálják. De ha nem történ jogszabálysértés, élből elutasítják.
2022. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a szóbelire vonatkozik, nagyokos! Nem az írásbeli felüljavítási kérelemre! Az írásbelin pedig nem jogszabálysértés miatt lehet fellebbezni, hanem a javítási útmutatótól eltérő javítás miatt felüljavítást kérni. Tessék jogszabályt olvasni! Kettőnk közül én még tudom is, hogy melyik az a jogszabály!
2022. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Na nesztek! [link]
2022. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

12.

Ne okoskodj te ostoba paraszt.

A vizsgázó (illetve kiskorú vizsgázó esetében a szülő, gondviselő) az érettségi vizsga vizsgabizottságának döntése ellen a döntést – azaz az érettségi vizsga eredményének kihirdetését – követő öt napon belül jogszabálysértésre hivatkozva fellebbezést nyújthat be a köznevelési feladatot ellátó hatósághoz (a továbbiakban: kormányhivatal), a kormányhivatal által működtetett vizsgabizottság esetén az Oktatási Hivatalhoz.

Fontos megjegyezni, hogy fellebbezést csak jogszabálysértésre hivatkozva lehet benyújtani. Ha a szóbeli vizsgán nem történt jogszabálysértés, a szóbeli vizsga eredményét felülvizsgálni nem lehet. A szóbeli vizsgán a tantárgyi bizottság, vagy a vizsgabizottság által megállapított pontszámot a vizsgázónak el kell fogadnia. A Kúria elvi jelentőségű Kfv. II.39.055/12/9. számú döntése alapján nem gyakorolhatja a bíróság megváltoztató jogkörét akkor, amikor a vizsgázó magát a vizsgáztató mérlegelése során hozott döntését kifogásolja, hiszen azt kellő szakmai tudás és a szóbeli vizsga szakmai minőségének megfelelő kontrollja hiányában nem bírálhatja felül. A törvényben és a vizsgaszabályzatban foglaltaknak megfelelően folytatott vizsga alapján megállapított szóbeli eredmény megváltoztatására nincs jogszabályi lehetőség.

2022. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mit zagyválsz itt össze, és ne parasztozz! Szó nincsen a vizsgabizottság döntéséről, az írásbeli feladatról van szó a kérdésben! Akinek a nullánál egy hajszálnyival több esze van, annak számára a kérdés megfogalmazásából "csak az adott vizsgarészt ellenőrzik újra?" egyértelmű, hogy az írásbeli javításáról van szó. A vizsgabizottság döntése az egész érettségi lebonyolítása után van, a kérdező nem erre kíváncsi!
2022. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Én nem a jogszabálysértéste gondolok.

Hanem az észrevételtételre. A rossz megfogalmazásom okozza a félreértést szerintem. Amire én gondolok, az a megtekintést követő 24 órán belüli észrevétel/fellebbezés arra vonatkozóan, hogy a javító tanár nem a megoldókulcs szerint javította a vizsgafeladatot.

2022. jún. 16. 21:59
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Tessék megfogalmazni értelmesen a kérdést. Ez elvárható!!
2022. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes és egyértelmű volt a megfogalmazás, csak az értheti félre, aki a legminimálisabb figyelmet se fordítja rá olvasás közben.
2022. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és elfelejtettél bocsánatot kérni az ostoba parasztozásért!
2022. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!