Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a fellebbezés az...

Hogy zajlik a fellebbezés az írásbeli érettséginél?

Figyelt kérdés
Találtam 1-2pontot az emelt szintű érettségimnél, de félek, hogy kevesebb pontom lesz, mint ami erdetileg rajta van. Találtam olyat is, amit osztálytársamnak elfogadtak nekem meg nem, ezzel mit tudok csinálni? Ilyenkor az egész tesztet átnézik vagy csak a feladatokat?

2021. jún. 1. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor egy másik tanár újra javítja, tehát az egész dolgozatot végig nézi.

Ha arra hivatkozol, hogy xy ugyanarra pontot kapott, akkor az övét is megnézik és ha csak tévesen kapott pontot, akkor javítani fogják az ő pontszámát is.

2021. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A 2021. május-júniusi vizsgaidőszakban érvényes speciális szabályok szerint a kijavított írásbeli vizsgadolgozatokkal kapcsolatos észrevételeket a vizsgázó 2021. június 2-án, 16 óráig adhatja le. A benyújtott észrevételeknek nincs formai követelménye. Észrevétel kizárólag a javítási, értékelési útmutatóban foglaltaktól eltérő javítás vagy az értékelés számszaki hibája esetén tehető. Az észrevétel benyújtási határideje jogvesztő.

Ha a tanuló észrevételt tett írásbeli dolgozatának javítására, azt az igazgatónak egy másik szaktanárral a javítási, értékelési útmutató alapján felül kell vizsgáltatnia. Az igazgató gondoskodik arról, hogy az előzetes értekezleten helyettes szaktanár álljon rendelkezésre az észrevételben foglaltak elbírálására. Az észrevétel elbírálásában nem vehet részt a vizsgadolgozatot elsőként javító szaktanár.

A vizsgálat a dolgozatnak csak arra a részletére terjedhet ki, amelynek javítására a vizsgázó észrevételt tett. Az érintett feladat felüljavítása során az eredetileg megállapított pontszámtól pozitív és negatív irányba is el lehet térni."

2021. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy csupán emberségből szerintem ne vond bele más nevét, azzal te nem leszel több, viszont a másiknak lehet ezen fog múlni a bejutása.
2021. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem is szerettem volna. Utána néztem és úgy szeretném megindokolni. Nem akarok neki rosszat :)
2021. jún. 1. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, hogy sikerült?
2021. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kaptam kettő pontot a négyből, aminek nagyon örültem, hiszen duplázni akarok. Nyílván azok nem lettek elfogadva, amik az osztálytársamnak, de annyi baj legyen.
2021. jún. 22. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!