Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megnövelni a...

Hogyan tudom megnövelni a felfogóképességemet, és a memóriámat, amikor egyes napokon tompábban működik az agyam?

Figyelt kérdés
KRESZ-vizsgára próbálok felkészülni, de gyakran teljesen el tudja venni a kedvemet a tanulástól az, hogy gyakran csak nehézkésen, nyögvenyelősen tudom megszerezni a tudásanyagot, amit később ki is megy a fejemből - hacsak nem ismételgetem azt magamban kellő gyakorisággal-. (ami érdekel, azt egyből megtanulom, ami viszont kevésbé - és sajnos a KRESZ-szabályok is ide tartoznak- ott sajnos "bele kell verni" a fejembe a tudásanyagot, így viszont gyakran nem jelent élvezetet maga a tanulás és annak folyamata.). Van, hogy harmadik nekifutásra fogom csak fel az olvasott szöveget, annyira nem érdekel. Vannak azonban olyan napok is, amikor minden olajozotottan működik, de ez nagyon hullámzó tud lenni. Milyen technikákkal tudom felfrissíteni az elmémet és a memóriámat? Tudtok ebben tanácsot adni nekem?

2022. jún. 16. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
200.000 ft-ért megmondom, de gyakorolni kell.
2022. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Úgy, hpgy érted mi hogyan és miért van. Ha látod az összefüggéseket akkor nem kell annyit bemagolnod. Ezzel egyszerűsítheted.
2022. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. v.

De hogyan kell észrevenni az összefüggéseket, azaz milyen eszközökkel, pontosan hányféle készség által, tehát, hogy

- mi-hogyan,

- mi-miért,

- miért nem másképp,

- mi célból,

- milyen feltételek mentén,

- milyen módosítók,

- melyik helyzetalakító,

- helyzetmeghatározó tényező,

- melyik művelet,

- melyik jellemző által növelhető a viszonyok és viszonyulások megértése?

2022. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Látom, ez már magas neked 2-es válaszoló.

Te is olyan vagy, mint az átlagember.

Demagóg, gondolkodás nélkül.

2022. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez működhet:

Olvass Bibliát, ha van rá időd, és másnap jobb lesz. Sokszor volt már, hogy a Bibliaolvasást követően jobban tudtam figyelni. Jézus ezt mondta: "Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

2022. jún. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez aranyos tipp volt, köszönöm :). Meg fogom próbálni! Köszönöm az összes eddig leírt választ és tanácsot!
2022. jún. 19. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!