Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Léteznek kognitív vizsgálatok,...

Léteznek kognitív vizsgálatok, amikkel ki lehet deríteni, hogy milyen szinten van az általános felfogóképességem/intelligenciám?

Figyelt kérdés

Elsősorban Debrecenben érdekelne, hiszen HB megyei vagyok.

Röviden rólam:

* van diplomám, de hosszú évek óta szorongok (2-szer annyi idő alatt lett meg az oklevél is nagy szenvedés árán)

* munkahelyen is szorongok, vszeg szoc.fóbiás is lehetek, mert utálok emberek közt lenni és beszélni


* Mióta meglett a diploma (1,5 éve) azóta folyamatosan érzem, hogy butulok: nagyon sokat felejtettem angolból lassan az A2 szinten nem érem el és ha valaki magyarul beszél hozzám összetettebb mondatokat, azokat se tudom agyban feldolgozni


És mielőtt jönnétek, hogy ha gond lenne, nem lett volna meg a diplomám, nos: mióta államvizsgáztam, volt egy eszméletvesztésem (bevertem a fejem, de covid miatt nem jött mentő, nem is vérzett, nem fájt semmi de ki tudja milyen hatással lehetett rám illetve diagnosztizáltak krónikus betegséget ami miatt 2 hetente szúrom magam immungyengítő injekcióval aminek ki tudja milyen hatása lehet


* rendszeresen felejtek el dolgokat rövid időn belül

* nem tudok normálisan fejben számolni, már 2 db 2 jegyű szám is zavarba hoz

* nem tudok koncentrálni, nem tudok logikusan gondolkozni, következtetéseket levonni


Jelenleg járok pszichiáterhez, szerinte pszichés eredetű és ha gyógyszert szednék (amit nem mertem vállalni) helyrejönne minden. Annyiban nincs igaza, hogy itthon is hülyének érzem magam, baromi lusta vagyok, komplett hétvége telik el 0 értelmes dologgal, egész nap netezés és semmihez nincs kedvem pedig itthon senkitől nem kell szoronganom.



2021. júl. 6. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egy pszihológus csinál intelligenciaszint felmérést. Nekünk az iskolában csináltak még 10 osztályban, talán.

De egy pszihológust keress fel, ő segíteni fog.

Nekem is voltak/vannak szorongásaim de én leküzdöm őket, elkezdek magammal beszélni a dolgokról és elmagyarázon magamnak, hogy egy értelmetlen dolog miatt nem kell szorongani és ennyi.

Sok sikert kívánok!

Szép estéd legyen!

2021. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
IQ-teszt?
2021. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez most olyan vannak rossz és jobb napok!

Mindenkinek más az erőssége és a gyengesége.

A Lexikális tudás meg csak egy dolog. Az nem önmagában helytálló intelligencia.

2022. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!