Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Űrmérnökit megérné elvégezni?

Az Űrmérnökit megérné elvégezni?

Figyelt kérdés
5.félévemet fogom majd kezdeni villamosmérnöki szakon.Szeretnék tovább menni mesterképzésre,ezért elkezdtem nézegetni a képzéseket és megtetszett az űrmérnöki.Az lenne a kérdésem,hogy megérné elvégezni a bme-en?

2022. jún. 17. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt te tudod, hogy mit szeretnél csinálni..


Nézd meg, most van ez a program:


[link]

2022. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod. Párom is gondolkodott rajta, viszont úgy döntött, hogy ha továbbtanul, inkább valami univerzálisabb szakot választ.


Az a baj, hogy egyrészt ennek itthon annyira nincs piaca, másrészt ha van is, akkor gyakorlatilag egy állami projektnek leszel a csicskája. Ha bármi miatt ez neked nem tetszene, nem igazán tudsz váltani a szakmán belül, csak mint villamosmérnök. Vannak nemzetközi űrprojektek, nyilván, viszont ott meg megvan az az eshetőség is, hogy egy olyan jelentkező, aki fizikus vagy csillagász végzettségre alapozta ezt a szakot egy nemzetközileg elismertebb egyetemen, valószínűleg jobb eséllyel indul. Azért viszonylag kevesen foglalkoznak űrkutatással világszerte, szerintem telített a szakma és elég nagy taposás van azért a pár helyért.

2022. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor ajánlanám, ha álmod az űrkutatásban vagy űrtechnológiában dolgozni, de akkor sem feltétlenül.


A tanterv alapján egy horizontális szakról van szó, ami sok területről mutat egy kis szeletet, és igazából csak az önlab/dipterv során tudsz jobban elmélyülni egy kiválasztott részben. Szerintem jóval hasznosabb, ha inkább a választott villamosmérnöki területen szerzel mélyebb tudást és azt egészíted ki (önlab/dipterv során és választható tárgyakkal) űrspecifikus ismeretekkel.


Egy jó villamosmérnököt simán felvesz egy űrtechnológiával foglalkozó cég vagy kutatóintézet, de általános villamosmérnöki munkakörökben hátrányban leszel a villany MSc-t végzettekkel szemben (és hát az utóbbi pozícióból nagyságrendekkel többet találsz).

2022. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen, hiszen Magyarország élen jár az űrtechnológiában, és valamelyik űrállomásunkon biztosan találsz munkahelyet.


Ja nem.

2022. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4-es hülyeséget beszélsz. Furfingod nincs arról, hogy az űrkutatók mivel foglalkoznak, milyen kutatási területek tartoznak az űrkutatás körébe.
2022. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

5. Ráhibáztál. Látod, néha még neked is van szerencséd! Tényleg fogalmam sincs a magyar űrkutatás helyzetéről. Ott maradtam le, amikor országos versenyen 3. helyezett lettem csillagászatból, de az már régen volt.


De! Szívesen tanulok. Mesélj, milyen a magyar űrkutatás helyzete? Milyen költségvetésünk, apparátusunk van erre? És hány ilyen állás Magyarországon?


Ismerek nagyon profi magyar űrkutatót, de ő már régen meglépett az országból. Hoppá.

2022. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
hát.... ha a Burger Kingben akarsz dolgozni..... ja!
2022. júl. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!