Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ér valamit a neptunban a...

Ér valamit a neptunban a tanár értékelős kérdőív?

Figyelt kérdés

legtöbb egyetemen tudom hogy van, minden félév végén értékelős kérdőív. lehet hozzá kifejtett megjegyzéseket is írni stb.

na már most ezeket olvassa valaki? mert pl változás nem nagyon történik szerintem, így akkor mi értelme van?



2022. jún. 20. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Azért nincs változás mert rajtad kívül senki nem tölti ki.


Nagyon unatkozhatsz.

2022. jún. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor volt az első ilyen, amikor még egyetemista voltam. Nálunk elérte a célját pár tanárnál. Csak pár példa:

Az egyik tanár soha nem reagált az e-mailekre, bejöttek az értékelések, amiből ez kiderült, a dékán rápirított, azután 2 napon belül válaszolt rájuk.

Egy másik oktatónál mindenki sérelmezte, hogy mindig késik az óráiról, de legalább hamarabb el is megy, azután végig tartotta az órákat, és késni sem késett már annyit.

A harmadiknál a vizsgával kapcsolatban ment sok kritika, nem azért, mert indokolatlanul nehéz, hanem csak az, hogy az idő kevés rá. Láss csodát, ez is megváltozott.


A legnagyobb baj az, hogy kevesen válaszolnak rá, érdemben gyakorlatilag semmit, és csodálkoznak, hogy nem is történik semmi.

2022. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, olvassák. Nálunk is volt eredménye, pl. volt egy tanár, akinek a szemináriumainak nem sok köze volt ahhoz ahogy a tárgy hivatalosan meg volt hirdetve, hanem kb. csak a saját kutatási területével volt hajlandó foglalkozni. Ezt többen szóvá tettük az értékelésben, és a következő félévben már normális, átfogó tanmenetet követett. Olyanokat is beleírtam, ha egy-egy tanár hiányos Neptun üzenetekben kommunikált (amiből néha pl. nem derült ki hogy pontosan melyik tárgyról van szó), ilyesmi dolgok is javultak.


Amúgy én pozitív észrevételeket is mindig belefoglaltam ebbe, hogy tudják azt is, mi az ami jó úgy ahogy van. Meg hát ők is emberek :)

2022. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

BME-n pár évvel ezelőtt bevezették, hogy az ösztöndíj maradványkeretet az alapján osztották szét, hogy ki töltötte ki az OHV-t. Így pár ezer forint plusz ösztöndíjat kapott mindenki aki kitöltötte, ezáltal nem csak egy-két unatkozó véleménye került bele a rendszerbe, hanem valódi visszajelzéssé vált. Nem tudom azóta is így működik-e a rendszer, de remélhetőleg igen :) A legjobb eredményt elérő tanárokat minden évben díjazzák is.


Volt amiben sikerült változást elérni.

2022. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Oktatóként azt mondom, sokat ér, különösen a szöveges vélemény. Én mindig elolvasom, és sokszor előfordult, hogy változtattam dolgokon a leírtak nyomán (vagy éppen elégedetten nyugtáztam, hogy sikeres volt egy újítás).


Mindenképpen írd le, hogy milyen pozitívumokkal, és még inkább, hogy milyen negatívumokkal találkoztál! Hidd el, egy jól megfogalmazott, indokolt kritika nagyon sokat segít (indokolt alatt azt értem, hogy nem csak annyit írsz, hogy érthetetlen volt, hanem leírod, miért volt érthetetlen)!


Amúgy egyes intézmények bizonyos pontszám alatt a szőnyeg szélére állítják a tárgyfelelőst.


#4: A BME-n jelenleg az OHV-t kitöltők hamarabb vehetik fel a tárgyakat, így mindenki bőszen töltöget. Szerencsére többnyire valósan, de én például egész jó eredményeket szoktam elérni egy olyan kurzuson, amin nem oktatok, csak adminisztratív okokból szereplek oktatóként :)

2022. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
88%
Nalunk politologian volt egy nagyon gci tanar, a vizsgan kerteknek köze nem volt a leadott anyaghoz, az órákon alig jelent meg, mindig doktorandusz hallgatókkal tartatta meg az óráit, hihetetlenul paraszt és személyeskedő volt, valamint nagyon meg tudott alázni egy-két hallgatót a tobbi hallgató elott, köztük engem is. Online oktatas alatt mániája volt a saját maga altal irt könyveiből szóról-szóra felolvasni ami benne van, ezt 90 percen keresztul tette, és ezt hívta órának. A vizsgáztatás ebben az időszakban pedig abszolut pofára ment, valaki belekezdett a tetelbe, hagyta egy percig beszelni, vegigmondta helyette a tételt, majd hasrautesszeruen adott egy jegyet. Persze hármassal jobbat senkinek. Jelenleti oktatas alatt, utolsó felevunk volt, írásbeli vizsga volt, termeszetesen semmi köze nem volt a vizsgáznak a megadott szakirodalmakhoz, a szak felet megbuktatta, mindenki masnak kettest adott, majd volt pofája a vizsga UTÁN felrakni Teamse azt, amiből kérdezett mindent és siman beirta a csavo a csoportba, hogy “Latom nem sikerult megfeleloen felkészülni, kérem kovetkezo alkalommal jobban tanuljanak” mindezt a féléves lezárás elott egy hettel. A potvizsga megszervezése nála egy másik tema, bele se kezdek. Lenyeg a lenyeg, minden felevben szóvá tettük a kerdoivekben is, én pl a Hök felé is fordultam, amibol lett egy kisebb balhé is koztunk, lévén, hogy a csavo egyébként tanszékvezető. Kitalalhatod, soha nem lett semmi változás. Szoval én úgy vagyok ezzel, hogy egyetem/tanar/dékán válogatja. Nalunk mindenesetre nem ernek semmit.
2022. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)) én egyébként írtam mindegyik oktatómról hosszú, kifejtett, véleményt. remélem akkor nálunk is ér majd valamit.
2022. okt. 2. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: A kollégák nevében köszönöm a részletes értékeléseket! Remélem, elolvassák majd és a saját épülésükre használják fel!
2022. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!