Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus végzettségg...

Mérnökinformatikus végzettséggel el lehet helyezkedni villamosmérnöki pozicióban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van átfedés a két szak között, és hogy mindegyik szak szerteágazó, de arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan, aki mérnökinformatikus végzettséggel van ilyen pozicióban, vagy inkább fordítva szokott -e lenni, hogy villamosmérnök végzettséggel informatikus pozicióban?

2022. jún. 26. 07:33
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges, de érdemesebb elvégezni egy villamosmérnöki BSC-t/MSC-t, hogy több lehetőséged legyen.
Mindenképp lehetséges, van olyan ágazat is a villamosmérnökin belül, amit infósként is lehet csinálni.
Nem igazán lehetséges; Az informatikus nem feltétlenül rendelkezik olyan szemléletmóddal/képzéssel, mellyel megfelelne az ilyen poziciók nagy részén.
Saját tapasztalat: Villamosmérnöki poziciót töltök/töltöttem be informatikus végzettséggel.
Saját tapasztalat: Informatikus poziciót töltök/töltöttem be villamosmérnök végzettséggel.
Szakmai tapasztalattól függ: Ha szerzel releváns tapasztalatot a területen, akkor mindegy a végzettség.
7 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálni, hacsak nem olyan terület, ahová kötelező az adott végzettség
2022. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!