Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kötelező olvasmányoknál ti...

A kötelező olvasmányoknál ti is inkább bevállaljátok az 1-est év elején, mert nem olvastátok el, mintsemhogy nyáron unalmas, gagyi könyveket olvassatok?

Figyelt kérdés
2022. jún. 26. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rövidített verziót kell elolvasni, amiben a lényeg 10-20 oldalon össze van foglalva, nem több 100 oldalnyi unalmas rizsa.
2022. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tanárként rugalmas vagyok ilyen tekintetben, főleg általanosban..mást olvashatnak, plusz beszámoló, plusz ötös, amit szeretnek --pl: sokan mangákat olvasnak, az is egy szövegműfaj, legalabb olvas valamit. Szakítok időt egy-egy beszámolóra.

Kötelezőolvasmányt fogalmazásra hasznalom, tudom, hogy senki nem olvassa el. Mi olvasunk belole órán, fontosabb részeket + nem a tartalomra hegyezem ki az olvasonaplót, vagy a feladatokat, hanem a szövegalkotásra, helyes mondatszerkesztés, logikai kapcsolódások, mennyire gördülékeny a szöveg. Azt kikötöttem, ha valakinek szószerint megtalalom a naplóját azt visszaküldöm és 1, hiszen fogalmazást írunk, arra vagyok kivancsi ok, hogy mondjak el, barhonnan is olvassák. Sőt nalam a filmet is meg lehet nézni, sőt neztünk is belőle.

2022. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2. Az új érettségi nem fogja preferálni ezt az amúgy jó módszert. Nagyon sok lexikális tudást kér, a tanároknak kevesebb lesz a nozgásterük. Megint visszalépünk 50 évet.
2022. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel tisztában vagyok, ne úgy gondold, hogy nem adom le az anyagot..szövegalkotás van, egy lexikális tudásra épülő teszt, amiben a kerben szereplő versekez, fogalmakat kérdeznek, és a szövegértés. Ehhez nem kell elolvasni a teljes művet. A tanárnak kell tisztában lennie mi az amiről beszélni kell, miben más választható, főleg általános iskolában.
2022. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanár tisztában lehet vele, csak nem engedik. A tanárok értelmesebben tanítanának, ha bíznának bennük és nem olyanok írnák a tanterveket, akik gyereket se láttak.
2022. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem engedik? Nekem ez új xD Én így tanítottam ebben az évben és a következőt is így tervezem.
2022. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!