Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miről szól a Ken Follett...

Miről szól a Ken Follett által írt Katedrális c. könyv? Továbbá mi értelme van a kötelező olvasmányoknak?

Figyelt kérdés

(Remélem jó kategóriához írtam a kérdésem, ha mégsem akkor bocsi :S )


Nyárra ez az egyik kötelező olvasmány a sok közül a Katedrális, és erről kéne egy olvasó naplót írni.

Időm, és kedvem sincs ahhoz egy ezt végig olvassam, továbbá olvasni se nagyon szeretek csak ami érdekel. Kerestem olvasó naplót erről interneten, de nem nagyon találtam.. (de lehet csak én vagyok béna) Ehhez kérnék segítséget, hogy miről szól a könyv, mik a főbb részei, vagy fontosabb tartalmak benne.


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mi értelme van a kötelező olvasmányoknak nyárra?

Persze, hogy az általános műveltség meglegyen és, hogy fejlődjön a szókincsünk, meg híres írók stb... stb...

De arra ott van az iskola nem? A nyári szünet nem azért van, hogy kipihenje magát a diák??

Emellett még teljesíteni is kell 50-óra kötelező közmunkát, ami plusz idő, és mivel nem mindenki gazdag családban él ezért ha szeretne magának egy kis plusz pénzt akkor elmegy dolgozni. És akkor még ezek után olvasgasson egy majdnem ezer oldalas könyvet..


2019. júl. 22. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy baromi jó könyv. Olvasd el!
2019. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek életében nincs nyári szünet és nem is az a feladat, hogy olvass el egy jó kis regényt és mesélj róla. Nagyon laza életet élsz, és ha ezt nem ismered fel, az nem más hibája.
2019. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Katedrális az ijesztő terjedelmétől eltekintve egy nagyon jó könyv, érdemes elolvasni! Készült belőle filmsorozat is, de nyilván nem egyezik a kettő.

Az én időmben (20 éve) tök uncsi kötelezők voltak. Az az értelmük, hogy a nagyrészt egyáltalán nem olvasó fiatalokkal legalább ennyit megismertessenek, illetve mert év közben nincs idő ezeket elolvasni.

2019. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elolvasnám mert eszméletlen jó, de ha nem bírod, fent van neten sorozatban , remekül visszaadja , a történéseket nyilvánvalóan,ha az elég, hajrá nézd meg, kiváló sorozat készült , obb sokkal obb mint a nulla :)
2019. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok , bocs hülye nem magyar billentyűzetről írok :(
2019. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meglepően jó könyv kötelező olvasmánynak! Középkori történet, a főhős egy építőmester, aki templomokat épít. Az alapsztorit kísérik a kor történései, rendkívül érdekes, lebilincselő olvasmány.
2019. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na szóval fent van a neten nézd meg:) jó sorozat
2019. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kötelezőnek zseniális könyv, de ha nem akarsz , nem bírsz olvasni, ott van a sorozat, nézd meg csak 8 epizód, :))
2019. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!