Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-ÁJK-n mennyire van az...

Az ELTE-ÁJK-n mennyire van az előadások anyaga összhangban a vizsgakövetelményekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Végzős gimis vagyok egy 90 es emelt angollal és eg, 75 ös emelt törivel, a jogra adtam le a jelentkezésemet. Elsősorban az előadások anyaga érdekelne Rómából, vagy más tantárgyból illetve a szemináriumok anyagai. Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogyha tanulsz folyamatosan az előadásokra a szorgalmi időszakban, akkor mennyi esélye van annak, hogy megbuksz vizsgán mert nem tanultál rá kifejezetten? Ennyire el kell különíteni a vizsgakövetelményeket és az előadás anyagát? Ha igen, akkor mégis mennyi értelme van az előadásoknak/szemináriumoknak? A nagyobb összefüggések értése érdekében hasznos csupán az anyagon belül?

2022. jún. 26. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Róma?
2022. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Római jog 1.
2022. jún. 26. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Szórótárgy.
2022. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem én, de lehetne a konkrét kérdésre válaszolni?
2022. jún. 26. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Igen, simán megbukhatsz. Olyan nem létezik, hogy csak az órai és szemináriumi vázlatok elegek legyenek. Sem a római jog esetén sem más tárgyak esetén sem.
2022. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia, én most voltam elsőéves, és szerintem nem olyan vészes a róma, mint amilyennek a közvélemény beállítja :) Ha szorgalmi időszakban nagyjából folyamatosan tudsz készülni, (amire a zh-k miatt rá is leszel kényszerítve) akkor a vizsgaidőszakra kevesebb új anyag jut, és marad időd ismételni is. Az előadás és a szeminárium is sokat segít, de a könyvet is tanulni kell hozzá mindenképp, plusz az előadásdiákkal is jó képben lenni. Ez elsőre soknak tűnhet, de hozzá lehet szokni :) a szóbeli vizsgákon a vizsgáztató személye is sokat számít, de ha felkészült vagy, sikerülni fog :)
2022. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Előadás mondjuk lefedi az anyag 10-20%át. Vázlatosan, a fontosabb dolgokra térnek ki. Önmagában az előadás még semmire nem elég, kivéve ha a tanár pont tétel szerint mondta el és te azt húzod ki vizsgán. De mindenki a könyvet kérdezi ami félévenként nagyon tömény 300-300 oldal. Én rádadasul még szigorlatoztam (vagyis egyszerre két félév anyagábol vizsgáztam, azóta ezt eltorölték az eltén) is belőle, szóval tudom miről beszélek.
2022. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!