Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem fizetősen megéri?

Orvosi egyetem fizetősen megéri?

Figyelt kérdés
Önköltséges formában kezdeném az orvosit a jövőben, mert sajnos elfogytak már az államilag támogatott féléveim. A diákhitel2 egy jó opciónak tűnik erre a célra. Korábbról olvastam, hogy a nettó 150 ezres kezdő fizetés miatt ez nem éri meg, viszont a mostani béremelés után milyen kilátások vannak? Egy frissen egyetemet végzett rezidens mennyit visz most haza?

2022. jún. 29. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Egy normális világban azt mondanám, hogy ha ez a vágyad, akkor megéri. Kalkuláld viszont bele, hogy bizonytalan időket élünk, és olyan infláció jön, hogy attól koldul az ország. Semmi garancia rá, hogy ha felveszed a diákhitelt, abból ki fogsz jönni. Ha biztos vagy benne, hogy ez, és csak ez az életed nagy vágya, akkor meggondolandó, hogy belevágj, de nagyon rizikós dolog. Főleg egy ilyen hosszú (és drága) képzés esetén, ráadásul szakmailag csak szakvizsgával leszel "nagykorúsítva".
2022. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

A diákhitel 2-nek nézz utána, nehogy hirtelen emelkedjen annak is egyszer a kamata, ott nem kevés pénzt kellene kifizetni. Illetve az anyagi helyzeted, körülményeid is ismerni kellene, hány éves vagy, mit végeztél, hogy elfogytak az állami féléveid?


Illetve félve merem megjegyezni, mert egy korábbi hasonló kérdés alatt hiszti lett a vége, pedig csak jószándékból írtam: azzal ugye tisztában vagy, hogy az orvosi az csak nappali, és mellette nem lesz időd szinte semmilyen munkára, tehát az anyagi helyzetednek rendezettnek kell lenni hozzá, ha esetleg szülők stb. támogatni tudnak, az jól jön mindenképp.

2022. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azoknak éri meg, akik utána külföldre mennek dolgozni és úgy vissza tudják fizetni kb. 1-2 éven belül az egészet.


Skandinávoknál tárt karokkal várják a végzősöket, extrém lóvéval a magyarhoz képest. Így szokták csinálni az önköltséges hallgatók.

2022. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Megéri megcsinálni, hitelből is. Még idehaza is milliomosképzés lesz a hálapénz miatt.
2022. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!