Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok? Rajz érettségi

Tapasztalatok? Rajz érettségi

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni így az este folyamán, ha már jobb dolgom nem akadt. 😅

Jövő tanévben fogok érettségizni, és nekem a +1 tantárgy a rajz lesz. Az írásbeli mellett van szóbeli, ami ismereteim szerint abból áll, hogy ki választunk az eddigi munkáink közül/vagy el készítünk a megadott szempontok szerint munkákat, amit majd be mutatunk, mesélünk róla, és el mondjuk, milyen technikával készült...stb.

Viszont kíváncsi vagyok saját tapasztalatokra is, aki már érettségizett esetleg rajzból, hogy pontosan egy ilyen bemutatás/felelet miből állt? Egyértelműen el kell mondani gondolom, hogy milyen technikával készült, mit ábrázol, miért ezt készítetted...stb. Tettek fel kérdéseket is? Bővebb információt a rajz tanár sajnos nem mondott, amikor rá kérdeztem ezügyben.

Itt is a szóbeli rész ugyanígy zajlik, mint más érettséginél? (kivéve, hogy itt nem kell tételt húzni). Értem ezt úgy, hogy esetleg amég a másik le felel, az utána következő(k) végig hallgatja(k)? Ebben a tanévben előrehozottat tettem infóból, és nálunk a szóbeli is így nézett ki, de mondjuk előtte én 3 angol szóbelit is végig hallgattam, ugyanis nekünk egy teremben volt az angol, illetve az infó. Itt is kb 15 percünk lesz a 8 munka bemutatására? (azt hiszem 7 szempont van, de az egyikhez 2 munkát kell el készíteni).

A válaszokat előre is köszönöm. ^^



2022. jún. 29. 23:39
 1/1 anonim válasza:
100%
Rajzból érettségiztem ,4 éve.Nem bàntam meg, az összes szóbeli közül ez volt a legkönnyebb.Körbe kellett mutatnom az összes rajzom ,elmondani milyen technikaval készült miert pont azt rajzoltam meg úgy àltalànossagba egy rajzomrol kb masfel percig beszélni.Egyedül rajz szóbelinél nem kérdeztek közbe semmit. Minden más ugyanúgy zajlott mint a többi szóbelinél .Igen a következők végighallgatjak. Hirtelen ennyi jutott eszembe ,ennyi maradt meg belőle.
2022. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!