Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 10-dik ora utan, meg...

Ha 10-dik ora utan, meg mindig szarul kezelem a kuplungot, foleg kanyarodasnal, akkor inkabb tegyem le automatavaltosra a jogositvanyt?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem tudok raerezni, 10 ora alatt kb. semmit nem fejlodtem.
2022. júl. 6. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne, belejössz.
2022. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyi, én 100 órát vezettem, mire sikerült levizsgáznom, annyira nem éreztem rá. Ez 10 éve volt, ma konkrétan a munkám és a mindennapjaim része a vezetés.
2022. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 óra az még semmi ne aggódj.
2022. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azert vagyok kivancsi velemenyekre es esetleg szemelyes tapasztalatokra, mert az oktatom dobta fel ezt az otletet. Mert tenyleg brutal szarul csinalom, semmi erzekem hozza egyelore.
2022. júl. 6. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Arra készülj fel, hogy az oktatód egyre bunkóbb lesz. Az enyém 20 óra után már gyakorlatilag elvárta, hogy úgy vezessek, mintha 20 éve vezetnék.

A kuplungkezelés mindenkinek időbe telik. És azért tűnik nehéznek, mert egyszerre 10 másik dologra is oda kell figyelned, amire kezdőként még nem vagy teljesen képes, de egy idő után rutinszerűvé válik a használata.

Otthon nektek nincsen kocsitok? Mert a kuplungkezelést az udvarban is tudod gyakorolni (lehetőleg felnőtt mellett, nehogy valaminek nekimenj), így könnyebben tudsz ráérezni a használatára. Arra azért készülj fel, hogy a két kocsin máshol „fog” a kuplung, és igazából nem is magát a használatot tudod ezzel gyakorolni, hanem azt tudod begyakorolni, hogy ha már rájöttél, hogy hol a fogási pont, akkor hogyan tudod azt megjegyezni.

2022. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Gyakorolj otthon ha van lehetőséged, mellékutakon. Hosszutavon a rendes váltó jobban megéri. Én lehet megpróbálnék egy masik oktatót is. Mennyit gyakoroltátok a váltást? A 10 ora nagyon kevés, foleg ha meg nem vezettél. Van hozzád türelme? Én az elején órakon keresztul csak 1-es 2-est valtottam meg kuplungoztam jobbkezes utcákban. Lejtőn az auto megtartása, sőt itthon is ezt csináltam. Az elsőb 10 órát biztosan folyamatosan ugyanazon a terepen korbe-korbe nagyon lassú haladással az óraknak a 3/4-e ezzel ment el. Sőt parkolás volt, amihez szinten kuplung kellett. Lámpánál elindulás megállás. Kuplung csusztatás, sőt szerintem 15-20 ora kozt meg voltak olyan kereszteződések amit lenduletből be tudtam volna venni, de az oktató kerte az 1-est meg a csusztatott kuplungos haladást.
2022. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel, ha van lehetőséged, kérj meg valakit a családból hogy gyakoroljatok egy olyan területen, ahol nincs forgalom. Nekem is sokáig nem ment a kuplung kezelése, volt olyan óra, ahol szinte végig csak azt gyakoroltuk az oktatómmal. Vizsgán is lefulladtam 3-szor... De pl. saját kocsival szinte soha nem fulladok le, szerintem ez kocsifüggő is, az oktatói kocsi kuplungját valahogy nehezebben tudtam kezelni.

Ne add fel, gyakorolj sokat! Nincs olyan, hogy nem megy, csak nem gyakoroltál még eleget. Az oktatód meg érdekes egy alak lehet, ha ahelyett, hogy normálisan tanítana, automata váltós jogsit javasol 10 óra után...

2022. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziaaa

Mit értesz az alatt, hogy nem jól kezeled? Nem tudsz visszaváltani, esetleg lenyomva tartod a kuplungot kanyarodásnál?


10 óra után nekem is nehezen ment, papíron 10 óra rutin pálya után mehetnél ki csak forgalomba, szóval nyugi majd ráérzel, én csütörtökön vizsgázok, de múltkor én is lenyomott kuplunggal kanyarodtam 1x.

2022. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!