Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek két év alatt meg...

Szerintetek két év alatt meg lehet tanulni könyvelni (mérlegképes könyvelő) munka mellett? 1 év előre tanulás(online, nem iskola rendszerű tanfolyam hobbi szinten+ magántanár) utána +1 év tanfolyam élesben.

Figyelt kérdés
Azért szeretném így mert a diplomámat beszámítják a mérlegképes tanfolyamra így 1 év lenne. De nagyon intenzív. Munka mellett necces. Ezért gondoltam, hogy rákészülök.

2022. júl. 6. 17:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és az alapok is hiányoznak
2022. júl. 6. 18:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Papírt tudsz szerezni ennyi idő alatt, az alapokat meg tudod tanulni, de profi szakember értelemszerűen nem leszel ennyitől.

Amúgy akkor miért nem azt csinálod, hogy nem kérsz felmentést a végzettséged alapján az órák alól, csak a vizsgák alól?

2022. júl. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem. Miről kérjek? Írtam, hogy nincs előképzettségem hozzá. Lehet félreérthetően írtam. Munka mellett szeretném elvégezni (nem könyvelőként dolgozom). 1 év pár hónap a tanfolyam, de munka mellett intenzívnek találom. Ezért szeretnék a tanfolyam előtt 1 évig külön tanulni (online képzés,navigátoros+külön tanár). És csak ezután menni a tanfolyamra. A diplomámból jogot,pénzügyet számítanak be, számvitelt nem.
2022. júl. 7. 07:42
 4/7 A kérdező kommentje:
És most elég lenne a papír. A gyakorlatban utána tanulnám meg.
2022. júl. 7. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hadd kérdezzem meg, milyen diplomád van? Már csak azért, mert csak jogász és közgazdász diplomára adnak felmentést. Jogászra csak a gazdasági és jogi alapismeretekre (tehát a pénzügyre nem), míg közgazdász diplomára ezen felül a pénzügyekre ÉS a könyvviteli ismeretekre is. Ezen felül a másik számviteles tárgyat (pénzügyi számvitel) meg kell csinálni, de az alapokból tudsz kapni felmentést. Vagyis olyan diploma nem létezik, ami a pénzügyekre ad felmentést, de a könyvviteli ismeretekre nem.

Amúgy nem KELL a felmentéssel élni. Ha nem vagy biztos a tudásodban, az alapokban, iratkozz be egy teljes tanfolyamra, és ne kérj felmentést. Illetve azt is megteheted, hogy csak a vizsgák alól kérsz felmentést, de a tananyagokat elkéred, hogy tudj ismételni.

Nem tudom, hol szeretnéd csinálni, de javaslom a Pentát. Náluk minden jelentkező előképzettségtől függetlenül megkapja a könyvviteli ismeretek tananyagot, hogy tudjon ismételni.

Szerintem a különtanár teljes pénzkidobás. Akkor jobban jársz azzal, hogy elkezded a tanfolyamot, és később mész el vizsgázni. Megteheted, talán valami minimális pótvizsga díjat kell csak fizetned érte.

Amúgy én is most csinálom munka mellett (úgy, hogy mellette egy egyetemet is csinálok), intenzívnek intenzív, de abszolút vállalható és teljesíthető.

2022. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pénzügy mesterszakos a diplomám. A számvitel navigátoron szeretném végig csinálni a tanfolyam számvitel tananyagot (és ha kell magántanár pluszban), hogy a tanfolyam "csak" ismétlés legyen. A Pentát néztem ki, de az ütemterv nagyon durva állítólag, főleg a végén. Plusz adózás is van.
2022. júl. 7. 08:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Hetente 6-8 órát tudnék vele foglalkozni, de úgyhogy ebbe benne van az anyag meghallgatása és a tanulás,gyakorlás is. Szerinted ez kevés?
2022. júl. 7. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!