Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez csak figyelmeztetés?

Ez csak figyelmeztetés?

Figyelt kérdés

Kaptam egy e-mailt az egyetemtől, hogy elértem a nem teljesített tárgyak felét.

Értesítem, hogy nem teljesített tárgyainak száma elérte a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban szabályozott nem teljesített tárgyak számának felét. A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar kiegészítő és átmeneti rendelkezései a Tanulmányi és Vizsgaszabályzathoz 11. § (1) bekezdése értelmében nem folytathatja tanulmányait az adott szakon, amennyiben nem teljesített tantárgyainak a száma eléri BA képzésben a 16-ot, osztatlan képzésben a 25-öt, illetve MA képzésben a 9-et. (Amennyiben a PPKE más szakán nem folytat tanulmányokat, ez egyben hallgatói jogviszonyának megszüntetését is jelenti.)


Ez csak figyelmeztetés? Csak 16 után szűnik meg a jogviszony ?


2022. júl. 7. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2022. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Elég változatosak ezek az egyetemek, én csak az ELTE-re jártam, nálunk ilyesmi nem volt, vagyis nem tudok róla.


Ez hogy van? Ha felvetted, de nem teljesítetted? Vagy ha kötelező lett volna, de még nem is vetted fel?

2022. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ez csak figyelmeztetés, hogy időben szedd össze magad és hárítsd el a veszélyt, eleve ne kerülj a veszélyzónába sem. Csak 16 nem teljesített tárgynál szűnik meg a jogviszony. (Egyébként én meglepődtem, mert én olyan egyetemre járok, ahol a felvett, de nem teljesített tárgyak számának nincsen felső limitje. Csak az egy tárgyból szerezhető elégtelenek száma van maximálva, illetve nem teljesítés esetén a tárgy újrafelvételekor kreditenként fizetni kell.)
2022. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!


Megmondom őszintén, hogy én se tudtam róla. Egyszer elég lazára vettem a félévet mielőtt ott akartam hagyni. Aztán végül 1 év passzívra mentem és visszamentem befejezni, még egy félévem van hátra.

2022. júl. 8. 09:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Második : felvettem de nem teljesítettem abban a félévben
2022. júl. 8. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az első félévben voltam túl laza, a másodikban meg végig dolgoztam, elég sokat buktam, és mondhatni az 1. és 2. szemesztert a 3-4-5-ben csináltam meg a többi kötelező mellett. De sose kaptam semmi ilyet, hogy ha x tárgy nem sikerült eddig, akkor bármi lenne. Bár az szegedin meg úgy hallottam, hogy 40 (?) kredit a max, amit egy félévben fel lehet venni, én meg közben 60-70-80-nal mentem végig az ELTE-n. Csak érdekes, azért kérdeztem.
2022. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!