Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mai értelemben mit takar az...

Mai értelemben mit takar az oklevél?

Figyelt kérdés
Volt egy ismerősöm egy 2 féléves képzésen, ami után egy oklevelet kapott. Ez minek felel meg: diplomának, azon belül alapdiplomának, vagy ettől ez alacsonyabb "rangot" takar mai értelemben?

#Oklevél jelentése
2022. júl. 13. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszak 3 éves, némelyik 3,5. Nincs olyan alapszak ami csak 2 éves lenne, szóval ez alatta lévő valami lehet.
2022. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, hasonlóra gondoltam, így már biztosabb vagyok.
2022. júl. 13. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános iskolai szavalóversenyen adott papírtól a mesterdiplomáig bármit. Ha akkreditált képzésről van szó, akkor az oklevélben szerepelni fog egy ún. EKKR és/vagy MKKR szám. Az halál pontosan belövi, hogy milyen szintű a képzés. Ha pedig nincs ilyen az oklevélen, akkor maga az oklevél pont annyit ér, mint a papír, amire nyomtatták.
2022. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3#-as, utánanézünk az EKKR-nek, és a MKKR-nek.
2022. júl. 13. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is két féléves képzés után kaptam MA diplomát, melyen "oklevél" felirat szerepel. Tanári újabb szak. Ehhez kellett, hogy már legyen tanári diplomám, továbbá egy nulladik kreditgyűjtő év, ahol összegyűjtöttem annyi kreditet, amivel beiratkozhattam a két féléves képzésre.
2022. júl. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!