Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el beiratkozni...

Ha nem megyek el beiratkozni egyetemre hiába vettek fel, és volt egy év ahol alkalmasságira sem mentem el,akkor jövőre ugyanúgy jelentkezhetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Bonyolult a történet kicsit.

Volt egy év amikor jelentkeztem egyetemre de személyes okok miatt nem tudtam elmenni alkalmasságira, így nyilván lenullázódott a pontom, nem vettek fel.Most újra próbáltam,szerintem felvennének mert jók a pontjaim(más szakra) de rájöttem hogy ez sem lenne jövedelmező, így jövőre most már biztos szándékkal utoljára megpróbálnám.Erre van lehetőség?Vagy van bármilyen kikötés, törvény ilyen esetben hogy x ilyen alkalom múlva nem lehet?

Igen tudom,elszúrtam. Tisztában vagyok vele.Megbántam.

Amire kíváncsi lennék hogy ugyanúgy mehetnék -e egyetemre?

Köszönöm előre is a válaszokat!

22L



2022. júl. 16. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezhetsz jövőre is.
2022. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb ilyenkor inkább halassz.
2022. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj emiatt, az égvilágon nincs semmiféle következménye.
2022. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Annyit kérdeznék még hogy érdemesebb inkább halasztani akkor egy évet és újra megpróbálni mint beiratkozni és úgy átvetetni magam?
2022. júl. 17. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1: nem mindenhol tudsz első félévben passziváltatni, úgyhogy inkább csak akkor kezdj el egy szakot, ha tuti azt akarod csinálni.

2: ez az átvétel dolog nem olyan egyszerű, mint néhányan gondolják. Nem fognak átvenni valami közgáz szakról jogra, és gyógytornászról sem orvosira. Egy egyetemen belül sem. Sokkal ritkábban működik ez, mint ahogy sokan elképzelik.

Úgyhogy igen, érdemesebb halasztani az egészet, mint beiratkozni, esetleg pazarolni az államilag támogatott féléveket, és lehet, hogy később szembesülni azzal, hogy úgysem vesznek át, és ugyanúgy kell felvételizned, mint mindenki másnak. De ha utánanézel rendesen az adott egyetemnek/szaknak, akkor megtudhatod, hogy 1: lehet-e első félévben passziváltatni, és 2: átvehetnek-e x szakról y-ra. Ha valamelyikre "nem" a válasz, akkor nem érdemes most beiratkozni.

2022. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!! Ugyanazon a karon lenne,BTK-ra jelentkeztem de nem ugyanazon az egyetemen. Én is ugyanígy gondolom csak mégis bizonytalan voltam. De most már így jobban körvonalazódik a helyzet. Tényleg nagyon szépen köszönöm!
2022. júl. 17. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy nem lenne jövedelmező? Sajnos, ahogy telnek az évek annál nehezebb leülni és tanulni. Ha az embernek nincs rutinja és nem tanul éppen semmit.
2022. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!