Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ahhoz hogy valaki...

Szerintetek ahhoz hogy valaki ér, ideg, ortopéd és hasonló sebész legyen, kell különleges átlagon felüli agy?

Figyelt kérdés
Szerintem átlagos aggyal és sok szorgalommal elvégezhető az orvosi egyetem. Na de egy átlagos ember képes arra hogy jó sebész legyen? Nyilván a felsorolt területekre értem.
2022. júl. 19. 00:25
 1/9 A kérdező kommentje:
És persze a sebészethez nem csak jó "agy" kell.
2022. júl. 19. 00:25
 2/9 anonim ***** válasza:
1%
Igen, szerintem elég az agy (és a kitartó segg, amin ülve tanul és gyakorol). Az más kérdés, hogy nem vesznek fel sebész helyre, ha nő vagy, vagy ha nincsenek jó kapcsolataid. Mert ez a valóság. Nem a készségeid szabják meg meddig jutsz, az csak a naív huszonegynehány évesek álomvilágában van így.
2022. júl. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Francokat elég. Elég bitang motorikus készség is kell az ilyenhez.
2022. júl. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmihez nem kell különleges agy.
2022. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Én abban hiszek, hogy átlagos képességek mellett, szorgalommal és kitartással egy bizonyos, szakmailag már értékelhető szintet bármilyen területen el lehet érni. Azon felül már szükség van tehetségre, egyéni adottságokra.
2022. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az más kérdés, hogy nem vesznek fel sebész helyre, ha nő vagy, vagy ha nincsenek jó kapcsolataid."


Ez megintcsak irigy emberek által terjesztett hazugság!

Éppen az unokahúgom lett agysebész úgy, hogy "csak" szorgalmas volt meg magyon motivált.

2022. júl. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Vegyük csak azt alapul, hogy az átlag eleve nem diplomás. Ráadásul ez a diplomát adó szakok között is nagyon bitang és nagyon hosszú.


Az ember, ha értelmiségi körökben mozog, hajlamos azt hinni, hogy az az átlag, de az átlag jóval lejjebb van. Abban biztos vagyok, hogy ahhoz képest magasabban kell lenni. A diplomás átlagon belül már jobban lehet arról vitatkozni, hogy elég-e az ilyen körökben átlagosnak tartott képesség.

2022. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem átlagos aggyal és sok szorgalommal elvégezhető az orvosi egyetem." - Nem belekötni akarok, de szerintem nem. Ezek szükséges, de nem elégséges feltételek az orvosihoz. Hiába okos és szorgalmas valaki, ha nincs benne őszinte érdeklődés és elhivatottság a szakma iránt, nem fogja végigcsinálni az orvosi egyetemet. Ezt csak azért jegyzem meg, mert sokan külső okokból, megfelelési kényszerből, szülői nyomásra választják, vagy csak presztízskérdés nekik, de igazából nem akarnak orvosok lenni. Na, ők előbb-utóbb belátják hogy nem éri meg szenvedni olyasvalamiért amit nem akarnak igazán.


Nem hiszem, hogy a kérdésben felsorolt szakmákhoz ~különleges átlagon felüli agy~ kell, hanem egyszerűen ilyen irányú érdeklődés, és kitartás. Az orvosláson belül is sokféle szakma van, nem mindenkinek ugyanahhoz van affinitása, de ezeket a különbségeket nem a különleges vagy átlagon felüli aggyal magyaráznám...

2022. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak nincs fotografikus memóriád, akkor nem elég az átlagos agy az orvosihoz. Sebésznek lenni meg plusz képesség ia szükségeltetik, méghozzá nem kevés kézügyesség. És állóképesség, hogy egész nap állni tudj a műtőben. És jó látás.

És nem lehetsz maszkellenes sem... :)

2022. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!